Assassin's Creed 1 Hakkında

Majoras

Seviye 0
Seviye 0
24 Aralık 2017
14
0:03
0
29
Deneyim Puanı
3

Tüm oyunpat ailesine selamlar! Sizlere 2008 yılında ortalığı kasıp kavuran en iyi üçüncü şahıs ve aksiyon-macera oyunlarından olan Assassins Creed'ten bahsedeceğim.

Kısaca Genel Bilgiler
Ubisoft'un geliştirdiği gizlilik ağırlıklı, tarihle iç içe olduğunuz bir oyundur. Oyunu ilk kez Microsoft, X'05 sergisinde Project Assassin adıyla tanıtmıştır. Oyun genellikle iyi ve olumlu yorumlar alıp, E3'de ise birden fazla ödüle layık görülmüştür.


Gelelim Hikayeye
Suikast ve gizlilik ağırlıklı oyundan yine suikast ve gizlilik üzerine dayalı basit bir hikaye bekliyor olabilirsiniz fakat yanılıyorsunuz. Oyunun hikayesi beklentilerin çok üstünde! Hasan Sabbah önderliğindeki, Haşhaşiler adıyla bilinen tarihi bir örgüt ile Tapınak Şovalyeleri arasındaki mücadele serüveni üzerine kuruludur. Evet, düşündüğünüz şey doğru. Oyun Üçüncü Haçlı Seferi döneminde geçiyor. Oyunda yönettiğimiz kişi aslında 21. yüzyılda yaşıyor ve "Animus" adlı makineye bağlı.
"Nedir bu makine?" diye soracak olursanız; Amacımız atalarının yaşadıklarına şahit olan Desmond Miles'ı yönetmektir. Altaïr Ibn-La'Ahad ise makine sayesinde anılarını izlediğimiz suikastçıdır.


Assassin's Creed Kudüs Dünyası
Sanki gerçek bir Kudüs'te oynuyorsunuz. Harita da bir çok küçük detay ve ayrıntı bulunmakta. Haritada büyük olduktan sonra keşfedilecek yerlere doyum olmuyor. Şehir manzarasının görüldüğü yükseklikte ki rüzgâr sesi ve da evlerin arasında yeni keşifler için seyir halinde duyduğunuz demirci, konuşma ve kendini o anın ağırlığına bırakan müzik sesleri sizi gerçek dünyanızdan alıp oyunu yaşatmaya başlıyor. Sağdan soldan köylülerin ticaret yapması size tam da gereken havayı veriyor. Şehirde gezerken bile size tarifsiz huzur veriyor ve buna karşılık oyunu oynadığınızda alacağınız zevk ve eğlencenin tarifini size bırakıyorum.Buraya tıklayarak oyunu Steam platformundan satın alabilirsiniz.

İnceleme Videosu 
Son düzenleme:
Tepkiler: Zera ve Fradue