Assassin's Creed 4: Black Flag Hakkında

Majoras

Seviye 0
Seviye 0
24 Aralık 2017
14
0:03
0
29
Deneyim Puanı
3Korsandan suikastçı olur mu?
Assassin's Creed oyununda bir ilk gerçekleştirilerek, kendinden önceki oyunun öncesi anlatılan Assassin's Creed 4: Black Flag'de bir önceki oyunda oynadığımız karakter olan Connor Kenway'in dedesi Edwar Kenway'i kontrol ediyoruz. Assassin's Creed'in bu serisi, 1715 yılını yani "Korsanlığın Altın Çağı" denilen dönemi konu alıyor. Assassin's Creed 4: Black Flag alakasız yönlere giderek suikastçılıktan alakasız yönlere sapan serinin en büyük oyunu.


Nasıl korsan olunur?
Karada geçen bölümler kadar önemli bir oyun alanımız daha var bu seride, denizler!Yelkenlerinizi açıp, 50'ye yakın ada ve şehirlerde veya istediğiniz yerde demirinizi atabilirsiniz. Oyunda düşman kalelerini ele geçirmek, tarla ve depoları yağmalamak, düşman gemilerine saldırmak ve yağmalamak, dost gemilere yardım etmek, balinaları avlamak gibi birçok yan görev bulunuyor. Ayrıca Edward yüzebiliyor ve dalabiliyor. Bu sayede oyuncular, denizin dibinde bulunan hazineleri ve gemi enkazlarını da keşfedebiliyorlar.


Anlat bakalım hikayesi nedir?
1700'lü yılların başında İngiltere, İspanya, Portekiz, Hollanda ve Fransa devletleri arasında bir savaş hüküm sürmektedir. Bu devletlerin tek amacı ise denizleri ele geçirmek. Korsanlar da bu dönemde devletlere çalışıyorlar. Yani paralı askerler. Bir süre süren savaş 1703 yılında Utrecht Antlaşması'nı imzalanıp barışın ilan edilmesi ile sona erer. Bunun sonucunda ise korsanlar işsiz kalır.

Ortada kalan korsanlar, ortak çıkarları için birleşirler ve tüm devletlere savaş açarlar. Bu birleşim sonucunda zorunlu kaldıkları için kendi aralarında kurallar oluştururlar. Böylece tarihin ilk gerçek anlamda ırk, din, cinsiyet ayrımı olmayan, demokratik toplumu oluşur. Korsanlar, sayıları arttıkça, devletlerin donanmalarından saklanabilecekleri bir yer bulmaya çalışırlar ve Karayipler'e yerleşirler. Buralard
a şehirler, sığınaklar kurarlar.Göz ardı edilemeyecek sıkıntı!
İki askerin yakınındaki çalılığa saklanıyorsunuz. Çalının içinden iki askere ıslık çalıyorsunuz bir askeri çalılığa doğru çekiyorsunuz ve hop! Askerin işi bitmiş durumda, fakat diğer askerin kılı bile kıpırdamıyor.

İnceleme videosu