hsynpng

Seviye 0
Seviye 0
3 Şubat 2019
46
19:37
0
Deneyim Puanı
208
Bard Hakkında Temel Taktikler
​Bard pasif yeteneği sayesinde oyun boyunca güçlenen, haritayı sürekli dolaşan ve rakipleri ansızın yakalama konusunda iyi olan bir Support (Destek) şampiyonudur. Elbette kendisini çok farklı rollerde kullanabilecek kişiler çıkacaktır ancak orijin açısından Bard’ın rolü budur.

Bard hakkında temel taktikler nelerdir bunları okumadan önce onu yakından tanımanız çok daha doğru olacaktır. Bard koridor aşamasında sürdürülebilirlik ve rakibi rahatsız etme açısından son derece iyi olan bir şampiyondur. Haritayı dolaşabilme niteliği sayesinde kendisini diğer şampiyonlardan ayırır. Bununla birlikte rakiple mücadelelerde hızlı girişler ve çıkışlar yapabilmenizi sağladığı için son derece hareketli bir şampiyondur.

Bard hakkında her şeyin olumlu olmasını beklememek lazım öyle değil mi? Pasif yeteneğin sayesinde ortaya çıkan Chime unsurlarını toplamak her zaman iyi olmayabilir ve kendinizi aşırı riskli hamleler yaparken bulabilirsiniz. Bununla birlikte koridor arkadaşınızı tek başına bırakmak her zaman iyi fikir olmayabilir. Yeteneklerinden iki tanesi doğru bir biçimde kullanılmadığı zaman rakip takıma fayda sağlayabilir.

Bard Hakkında Temel Taktikler

Artık Bard’ın kim olduğunu biliyorsunuz. Sıra Bard hakkında temel taktikler neler bunları öğrenmeye geldi. Burada belirtilen taktikler tamamen yeteneklerini anlamaya ve daha verimli kullanmaya yöneliktir.

Pasif Yeteneği

Pasif yeteneğinden ötürü etrafta çıkan Chime unsurları biraz karmaşık bir durumdur. Bunları toplamak sizi daima cezbedecektir ancak her zaman bunu yapmaya çalışmak pek iyi olmayabilir.

Chime toplamak için aşırı can atıyorsanız birkaç basit soruyu kendinize yöneltmelisiniz. Chime toplamak için en ideal rota hangisi? Tek seferde birden fazla Chime toplayabilir miyim? Koridor arkadaşımı tek başına bırakarak Chime toplamam doğru mu? Bu sorulara cevap verdikten sonra Chime toplamaya çalışabilirsiniz. Ancak unutmayın, Chime adı verilen unsurlar 10 dakika süreyle haritada kalmaktadır. Tamamını toplamanız size çok fazla bir şey kazandırmayabilir.

Q Yeteneği

Q yeteneğinin seviyesi yükseltildiğinde oldukça iyi rahatsız edici hasara sahip bir kaynağa sahip olmuş olursunuz. Bu koridor aşamasında oldukça işinizi yarayacaktır. Bununla birlikte belirli süre iki kişiyi Stun (Sersemletme) etkisine maruz bırakabilirsiniz.

Bu yeteneği aynı zamanda takım mücadelelerinde rakibi rahatsız etme ve kaybedilen mücadelelerde geriye çekilme aracı olarak kullanabilirsiniz. Belki R yeteneği çok daha gösterişli gözükebilir ancak sahip oldukları yüksek Cooldown (Bekleme Süresi) miktarı nedeniyle kullanımları çok elverişli değildir. Ancak bu yeteneği doğru bir biçimde kullanırsanız takım mücadelelerinde çok daha faydalı bir iş yapmayı başarırsınız.

W Yeteneği

W yeteneği sürdürülebilirlik açısından iyi bir araç olarak gözükmektedir ama faydaları bununla sınırlı değildir. Kazandırdığı hızlandırma sayesinde saldırı yönünde kullanılabildiği gibi savunma yönünde de kullanılabilmektedir.

Yeteneği kullanırken yerleşim alanlarını çok iyi düşünmelisiniz ve kendinize gelecek hamleler için fırsatlar oluşturmalısınız. Bunu hem tekrardan rakibe doğru hamle yapmak için hem kaçmak için değerlendirmeniz gerekir.

Bununla birlikte bu yeteneği bir tür aldatma aracı olarak kullanabilirsiniz. Rakipleriniz size hamle yapmak için aşırı derecede güvenliklerini ihlal etmişlerse bu yetenek sayesinde onları kandırabilir ve cezalandırma şansına sahip olabilirsiniz.

Eğer bu yeteneği kullanım amacınız sağlık yenilemekse, yeteneğin tam dolum yapmasını sağlamanız gerekmektedir. Bunu aklınızdan çıkarmayın.

E Yeteneği

Bu yetenek henüz tam olarak anlaşılabilmiş değildir. Nedeni ise çok fonksiyonlu olarak kullanılabilmesidir. Ancak genel olarak rakipleri şaşırtabilecek bir baskın aracı olarak kullanmaktadır.

Ancak kullanım şekli bununla sınırlı değildir. Orman bölgesinden koridora dönüşlerde ve ani kaçış durumlarında kullanılabilecek iyi bir yetenektir.

Bu yetenekten tam olarak verim almak istiyorsanız, Bard’ın diğer yetenekleriyle uyumlu bir biçimde kullanmaya çalışmalısınız.

R Yeteneği

Bard’ın R yeteneği dost birimleri ve aynı zamanda rakip birimleri de etkilemektedir. Bu nedenle, bu yeteneği etkili bir biçimde kullanmak istiyorsanız bol bol pratik yapmanız gerekmektedir. Bir süre sonra yeteneğe tam hakimiyet kurabileceğiniz için bunu hem saldırı hem savunma yönünde kullanabilirsiniz.

Bu yeteneği takım mücadelelerinde kullanırken kullanım noktasını iyi belirlemelisiniz. Tüm rakipleri etkileyecek kullanım noktası daima idealdir ancak bunu yaparken takım arkadaşlarınızın etkilenmemesini sağlamanız gerekmektedir.

Bard hakkında temel taktikler bunlardan ibaret. Elbette çok daha fazlasını bulabilir ve bu taktikleri geliştirebilirsiniz. Ancak Bard oynamayı öğrenmek istiyorsanız burada yer alan taktikler mutlaka bilmeniz gereken ipuçlarından oluşmaktadır.
 
Tepkiler: Uğur Burak