Favori sınıfın hangisi?

 • Taarruz sınıfı

  Kullanılan: 2 66.7%
 • Takviye sınıfı

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Sıhhiye sınıfı

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Gözcü/Keşif sınıfı

  Kullanılan: 1 33.3%
 • Pilot/Tankçı sınıfı

  Kullanılan: 2 66.7%

 • Kullanılan toplam oy
  3

Orion

Sunrise.
Seviye 0
Seviye 1
9 Aralık 2017
149
85:06
0
Credits
0
oyunpat.png


thumb-1920-706162.jpg

Bilgili olmak başarının sırrı olabilir mi?

Electronic Arts ve DICE'nin yapıtı Battlefield 1, bu sene gerçekten iddialı ve gerçekçiydi. Call of Duty: WWII'ya göre bence çok daha başarılı ve iyiydi. Bu konumuzda Battlefield 1 Temel Rehberi'nin ilk kısımındayız. Bu konuda sınıflar ve haritalardan bahsedeceğiz. Sonraki kısımda ise oyundaki silahlardan ve oyun modlarından bahsedeceğiz.

Unutmadan, Battlefield 1 ile ilgili gelebilecek yeni haberler için portalımızı yakından takip etmeyi unutmayın. Pusuya yatmak ise yeni haberi çok daha çabuk öğrenmek için en iyi yöntemdir. Portalımıza ulaşmak için buraya tıklayın. Ayrıca Battlefield 1'e yeni gelecek olan DLC Turning Tides hakkında detaylı bilgiler için buraya tıklayın. İçeride bizi epey ilgilendirecek bir şeyler var, öğrenmek için ne bekliyorsun?

thumb-1920-800140.jpg

SINIFLAR
Yeni Battlefield ile sınıfların artık daha farklı olduğunu ve eşit olduğunu söyleyebiliriz. Bu başlık hangi sınıfların olduğu ve bunların ne işe yaradığını anlatacağız. Favori sınıfınızı yorumlarda belirtmeyi unutmayın!

Savaşın gizli kahramanları, Taarruz sınıfı!
Eğer bu sınıfla oynamak istiyorsanız hedefiniz mermi ve ayak sesleriyle korkak askerlere gözdağı veren düşman değil, savaşın kaderini değiştirebilecek tank gibi vasıtalara karşı savaşmayı seçtiniz demektir. Vasıtalara karşı gerçekten etkili patlayıcı cihazlarınız ile durumu kendi lehinize çevirmelisiniz.

Sakın yanlış anlamayın, Taarruz sınıfı yakın muharabede de ölümcül bir sınıftır. Sana karşı yaklaşan gözü kara bir Taarruzcu görürsen eğer, yapman gereken uzaktan onu etkisiz hale getirmeye çalışmaktır. Yoksa şansın iyi değil kötü anlamda devreye girer.


En tatlı takviye, Tavkiye sınıfından gelir.
Düşmanı bulundukları yerden ilerletmek değil geriletmek ve onları ağır bir hezimete uğratmak istiyorsan bu sınıfı tercih etmen savaşın gidişatını doğrudan değiştirebilme şansının olduğunu gösterir. Seri şekilde ateş edip düşmanı mermi deneme tahtası yapabilirsin.

Ayrıca içinde bulunduğun manganın mermisiz kalmamasını amaçlıyorsan Takviye sınıfı yine en doğru seçim olacaktır. Mermisi bitene yetiş!


Yaralananlar var! Sıhhiyeci burada mı?
Diğer tüm sınıfları ayakta tutacak tek sınıf bu sınıftır. Bir yandan yaralanan askerleri iyileştirirken, bir yandan ise vasıtaları tamir etmeleri gerekebiliyor Sıhhiye sınıfının. Hem askerlere destek olmak, hem de karşı tarafa hezimetten hezimet beğendirmek istiyorsan bu sınıfı seçebilirsin.

Daha bitmedi, orta menzilde ölümcüllüğün kralını yazmış silahları ile arkadaşın yaralanmadan önce müdahele ederek arkadaşını acısız şekilde kurtarabilirsin.


Hem gözün hem de silahının dürbünü kartal gibiyse, Gözcü ol!

Bu sınıfı seçiyorsan hem gözün hem de silahının dürbünü kartal gibi görmeli. Savaş alanından uzakta olmalı ve düşmanın seni vurması imkansızken onu öldürmelisin. Ayrıca etraftan dolaşan taktik yapan zeki düşmanları indirerek mağlup alma şansını yarıya indir. Sadece adam öldürmek değil, güvenli yerleri ve savaş alanını analiz ederek arkadaşlarına yardım et.

Bunların hepsini keskin nişancı tüfeğinle yapman mümkün. Düşmanı tek kurşunla öldürmek istiyorsan ve kendini garanti altına almak istiyorsan bu sınıf tam sana göre!


Binerim vasıtama, tozu dumana katarım diyorsun Pilot ol uç veya Tankçı ol korkulan sen ol.
Eğer bu sınıfları seçiyorsan şunu bil, senin silahın bu vasıtalardır. Yani klasik sınıflardan farklı olarak senin her şeyin kendi vasıtana bağlı. Taarruz sınıfı ile kaos estirirken birden uçağa binesin gelipte pervane döndüremezsin...

nivelle-nights-map-battlefield-1-wallpaper-7898.jpg


HARİTALAR

Bu başlık altında oyunda mevcut olan harita adları ve kısa açıklamaları mevcut olacak. Yer sıkıntısından dolayı harita resimleri gösterilmeyecek...

Seddülbahir
Piyadelerin akın ettiği, gemiler ve uçakların birbirleriyle savaştığı ve sahildeki dalgalı suyun eşliğinde Çanakkale'de mücadele verin.


Lupkow Geçidi
In the Name of the Tsar
ile gelen buz gibi bu haritada savaşın hızıyla ısınabilmen bile mümkün! Burası Lupkow Geçidi.


Alçıtepe
Konu başında bahsettiğimiz Turning Tides DLC'si ile gelen Alçıtepe'de pusun ve düşmanı beklenmedik şekilde hezimete uğratın.


Albion
Sworbe Yarımadası
'nın hiddetli ve korkutucu sularında her askere nasip olmayacak heyecan dolu bir kıyı işgali.


Galiçya
Sis ve karanlığın hakim olduğu geniş bir haritadan daha korkutucu ne olabilir? Daha çok sis ve karanlığın olduğu daha geniş bir harita elbette!


Brusilov Kalesi
Avusturya-Macaristan
ordusu küçük bir dağ köyünde sıkıştı kaldı ve Ruslar tüm güçleriyle saldırırken Avusturya-Macaristan ordusu ise ayakta kalma derdinde.


Tsaritsyn
Çarlık Rusya
'ya sıçramış savaşın acımasızlığını gösterdiği yıkık Tsaritsyn sokaklarında silahla koşturun.


Volga Nehri
Buzla kaplanmış nehrin üstünde her an diken üstünde bir çatışma ve vahşi askerler.


Prise de Tahure
Soğuk gecenin acımasızlığında Fransız akıncılar, Alman fırtına birlikleri ile Batı Cephesi'nde karşı karşıyalar.


Nivelle Geceleri
İsmine bakınca yatağınızda yatmış ve sıcak bir şey içiyorsunuz gibi hissettiriyor değil mi? Eğer evdeyseniz öyle olabilir ama savaştaki biriyseniz durum sizin için daha farklı. Burası Battlefield 1'in ilk gece haritası ve ilkler her zaman farklıdır.


Giant'ın Gölgesi
Yere çakılan hava gemisi ve doğurduğu sonuçlara hazırlan!


Balo Salonu Baskını
Dans edenler var mı?


Argonne Ormanı
Ormanın derinliklerine doğru ilerleyin ve oyunun en şiddetli yakın muhareberlerinden birinde ölüm kalım mücadelesi verin.


Fao Kalesi
Her şey petrol uğruna!


Süveyş
I. Dünya Savaşı
'nın kabul edilen en büyük ve en şiddetli ikmal hattını ele geçirme mücadelesinde Osmanlı, imkansızı başardı ve Sina Çölü'nü geçti.


Sina Çölü
El-Jifar
'ın doğu kısmında çölün kavurucu sıcaklığıyla zorluğu kat kat artmış ve ayakkabıya kum girme sıkıntısıyla baş ederek topyekün bir çatışmanın içerisine girin ve boy gösterin.


Amiens
Savaşın en güzel ve görkemli şehirleri nasıl yıktığını gözler önüne süren Amiens şehrindeki çatışmaya girin.


Monte Grappa
Venedik Alpleri
'ndeki kıyasıya süren savaş, en zorlu koşullara dayanabilen askerleri bile tüketebilecek seviyede. Peki ya sen başarılı olabilecek misin?


İmparatorluğun Kıyısı
Doğal güzelliğiyle tatil yapmak isteyeceğiniz bu kıyı, şimdi askerlerin ayak bastığı ve mermilerin yere düştüğü bir yerden farkı yok.

flamethrower-1920x1080-flame-trooper-battlefield-1-4k-8k-9931.jpg

Evet, konumuz şimdilik bu kadardı. Biliyoruz uzun oldu ama bilgili olmak başarının sırrı olabilir. Bunu siz deneyimleyeceksiniz.

Silahınız isabetsiz vuruş yapmasın!
İyi forumlar.
 
 • Beğen
Tepkiler: ByZiya ve Kozy