Bu genişleme paketine kaç puan verirsiniz?

 • 5/5

  Kullanılan: 1 33.3%
 • 5/4.5

  Kullanılan: 0 0.0%
 • 5/4

  Kullanılan: 0 0.0%
 • 5/3.5

  Kullanılan: 1 33.3%
 • 5/3

  Kullanılan: 0 0.0%
 • 5/2.5

  Kullanılan: 0 0.0%
 • 5/2

  Kullanılan: 0 0.0%
 • 5/1.5

  Kullanılan: 0 0.0%
 • 5/1

  Kullanılan: 0 0.0%
 • 5/0

  Kullanılan: 1 33.3%

 • Kullanılan toplam oy
  3

Orion

Sunrise.
Seviye 0
Seviye 1
9 Aralık 2017
149
85:06
0
Credits
0
oyunpat.png


712444.jpg

Genişleme paketlerinin adları mı, içeriği mi daha havalı?

Battlefield 1 çıkış yaptı ama durmadı. Yeni genişleme paketleri getirdi ve oyuncunun ilgisini her daim üzerine çekti. Peki genişleme paketleri, adları kadar havalı ve güzel mi? Bugün Battlefield 1'in 14 Mart 2017 tarihinde piyasaya sunduğu ve oyunun ilk genişleme paketi olan They Shall Not Pass'ten bahsedeceğiz.

Hazır mısınız? Çünkü şov başlıyor!

712443.png

They Shall Not Pass derseniz akan sular durur. Bunun sebebi şüphesiz artık çok oyunculuda tecrübe sahibi ve ana vatanları için korkusuzca savaşan bir Fransız askeri olabilmemiz ve yeni gelen haritalar, silahlar, vasıtalar, operasyonlar.

Gelen haritaların adı Verdun Tepeleri, Vaux Kalesi, Soissons ve Kırılma. Biz daha önce yayımladığımız Battlefield 1 rehberlerinde bu haritalardan bahsetmiştik. Eğer o konuya gitmek istiyorsanız buraya tıklayın. Gelen haritalar arasında beni en çok etkileyenin muhteşem doğasıyla Soissons olduğunu belirtmeliyim.

800141.jpg

They Shall Not Pass ile gelen vasıtalarımızın ilki Saint Chammond. Hızıyla, uzunluğuyla ve düşük profiliyle ölümcül toplara sahip olan ve bunun yanı sıra bir de makineli tüfeği bulunan taarruz tankı. Bu özellikleriyle beraber artık savaşın tüm kontrolü sizde!

Diğer bir vasıta ise Behemot Char 2C. Bu yeni gelen canavar inanılmaz! Koca bir muharebeyi tek bir vasıta ile lehinize çevirebilirsiniz. Birkaç atışta zırhlı vasıtaları imha edebilirsiniz. Rakipte eğer bu vasıta varsa bir piyade olarak oynamanız hayatta kalmanızı sağlar. Bu canavarın en büyük zayıflığı ise çok hantal olması. Ayrıca Behemot Char 2C'nin kör noktaları bulunuyor.

821076.png

Oyuna yeni eklenen modumuz ise Cephe Hattı. Geçen yaptığımız Battlefield 1 rehberinde modlardan bahsetmiştik. Bu mod ve diğer modlar hakkında daha çok bilgi sahibi olmak istiyorsanız buraya tıklayın. Modlardan bahsetmediğimiz için direk operasyonlara geçiş yapıyorum. Bu genişleme paketiyle birlikte oyuna 2 adet operasyon eklendi. Operasyonlar hakkında rehber açmadığımız için operasyonlardan bahsedebiliriz.

Yeni operasyonlardan ilki Şeytanın Örsü. Yeni gelen haritalar olan Verdun Tepeleri ve Vaux Kalesi'nde geçen bu operasyonda, cehennem kadar sıcak ateşin hüküm sürdüğü tepelerde mücadele ediyor, ve zaferi kazanmak için mücadeleye yer altında devam ediyoruz. Bu operasyonda yeni gelen elit sınıf Siper Akıncısını kullanma fırsatı bulabilirsiniz.

821082.png


Diğer operasyonumuz ise Marne'ın Ötesinde. Yine diğer operasyonda olduğu gibi bu operasyonda da yeni gelen haritalarda geçiyor. Soissons ve Kırılma haritalarında geçen bu operasyonlarda, yeni eklenen canavar vasıtaları kullanabilirsiniz çünkü bu operasyon tam bir vasıta savaşı. Saint Chammond ile meydanlara hükmedin, Behemot Char 2C ile ise düşman vasıtaların hakkından gelin.

Son olarak ise silahlardan bahsedeceğiz. They Shall Not Pass ile gelen silahlar direkt kullanılabilir değil. Silahları açmak için silah görevleri yapmalısınız. Aşağıda oyuna eklenen tüm silahları görebilirsiniz...

830739.jpg

Ribeyrolles SMG

RSC 1917 Kurma Horozlu Tüfek

Chauchat LMG

Lebel Model 1886 Mekanizmalı Tüfek

Sjögren Inertial Pompalı

Dişli Sopa Yakın Muharebe Silahı

Çivili Bıçak Yakın Muharebe Silahı

Siper Çiçeği Yakın Muharebe Silahı

Mle 1903 Uzun Şarjör Tankçı Karabinası

Bu silahların yanına ek olarak They Shall Not Pass'le birlikte yakın muharebe silahları da oyuna eklendi. Aşağıda görebilirsiniz.

Dişli Sopa

Çivili Bıçak

Siper Çiçeği


800142.jpg

Evet, They Shall Not Pass'ta eklenenler bu kadardı. Diğer hata düzeltmelerini bu konuya dahil etmeyeceğiz. Diğer genişleme paketlerinin rehberleri en kısa sürede bu kategoride.

Yeni vasıtalarla iyi eğlenceler!
İyi forumlar.
 
 • Beğen
Tepkiler: Zera ve ByZiya

ByZiya

Yönetici
Seviye 0
12 Aralık 2017
201
0:56
0
Credits
0
Bir gün de döktürmez isen şaşacağım. Güzel konu olmuş, ellerine, emeğine, düşüncene sağlık.
 
 • Beğen
Tepkiler: Orion