Büyüleyici Bir Atmosfer... Söz Yok! - Alto's Adventure Nedir?

Alto's Adventure'ı deneyecek misiniz?

• Evet

Kullanılan: 1 50.0%
  • Kararsızım

Kullanılan: 1 50.0%
  • Hayır

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    2

Orion

Sunrise.
Sistem Yöneticisi
Seviye 1
9 Aralık 2017
150
84:29
0
Deneyim Puanı
68
.png

91PPSJ-QPuL.png

Konuyu okurken dinlenmesi önerilen müzik: SYML - Body
Derler ya: Hiç beklemediğiniz bir şey, sizi başka bir yere götürebilir... Ağzınızı açık bırakabilir. Peki ne kadar doğru? Tereddüt bile etmeden inanabilirsiniz. Çünkü ben Alto's Adventure'da bunu gördüm. Bırakın müthiş grafikli oyunları. Bırakın MOBA'dır, FPS'tir... Atın hepsini bir kenara! Alın telefonu elinize. Ve oynamaya başlayın Alto's Adventure'u...

Google Play Store'un EDİTÖRÜN SEÇİMİ bölümünde karşıma çıktı bu oyun. İyi ki keşfetmişim o bölümü. KOŞMA OYUNU olarak geçse dahi bence türünden çok daha fazla şey sunuyor bizlere. Öyle ki, telefonun sesini tam açıp oynamaya başladım. Etrafımdaki her şey anlamsızlaştı ve sadece oyuna odaklandım. Asla abartmıyorum. İçimdekileri söylüyorum sizlere. Hissettiklerimi kelimelere döküyorum...

Oyunda kayakçılar ile soğuk ve karlı dağlarda kayak yapıyoruz. Kayarken seviye ve görev birleşimi olan seviyeli görevleri yapıyoruz. Tuhaf oldu ama çok etkili. Bize her seviyede 3 görev veriliyor. Bu görevleri yaptıktan sonra diğer seviyeye geçiyoruz. Ayrıca oyunda kayarken altınları topluyor, hüner komboları yapıyor -takla atmak, ipin üzerinde kaymak, kayayı parçalamak ve üstünden zıplamak- ve kaçan lamalarımızı topluyoruz! Evet! Evet! Lama!

1920x1080.png

Oyunda görevleri yapıp seviye atladıkça, yeni karakterler açılıyor. Bu da bir teşvik, bir ödül gibi görülebilir. Mesela Maya, kayak yapmayı seven çevik ve kaşifçi ruhlu bir kız kayakçı. Diğerlerine göre daha hızlı takla atsa dahi diğer karakterlere göre hızlanma da sorun yaşıyor. Evet, benim dediğim gibi açıklamalar yapılmış karakterlere. Hepsi gerçekçi, hepsine bir karakter verilmiş. Asıl şaşırtıcı olan karakterlerin arasında Philips adında bir de lama karakter olması...

Oyun, gece-gündüz döngüsüne sahip. Arka planda güneşin batıp ayın yükseldiğini veya ayın yerini tekrar güneşin aldığını görebiliyoruz. Günümüzde bile gece-gündüz döngüsü yeni yeni otururken bir mobil oyunda olması... diğer oyun geliştiricileri utansın! Ayrıca sakin başlayan oyunda birden fırtına başlayabiliyor. Yağmur yağıyor, şimşek çakıyor. Arkada ki manzarayı izleyeceğim diye oyunu oynamayadım ben. Oyunu oynayıp, yere çakılmadan takla atmaya çalışırken birden oyunu durdurup ekran görüntüsü alacaksınız. Bu çok sık olacak. Bir süre sonra telefon hafızası bile dolabilir...

İşte bu tür oyuncular için de ZEN Modu diye bir şey yapılmış. Oyun ana menüsünde ekranı sola kaydırırsanız ZEN Mod açılacak. "Dikkat dağıtıcılar yok! Sadece sen ve sonsuz dağ." mottosuyla sunulan bu modda, düşerseniz tekrar canlanıyorsunuz. Skor falan yok, kaç metre gittiğiniz falan da yok. Kaçan lamalar, kaçmaya çalıştığımız yaşlılar vesaire yok. Ayrıca modun girişinde kulaklık tavsiye ediliyor. Boşuna tavsiye etmemişler...

91mG+XTXSFL.png

Oyunda atölyeden alabilecekleriniz var. Kayarken para mıknatısı buldunuz ama süresi çok az! Atölyeden oyun parasıyla uzatabiliyorsunuz. Veya hover tüyün süresini uzatabilirsiniz. Ama en çok ilgimi çeken Wingsuit ve Lama Boynuzu. Wingsuit, hüner komboları yaptıkça açılıyor. Kombolar yapıyorsunuz ve atkınızın ipi uzamaya başlıyor. Bir süre sonra çok uzuyor ve Wingsuit açılıyor. Açılınca da uçabiliyorsunuz. O gökyüzünde süzülmenizi tadı bir başka oluyor. Lama Boynuzu ise yolda birden karşınıza çıkıyor. Alınca ise önünüzde bir sürü lama oluyor. Hepsini yakalıyorsunuz. Gelsin skorlar, paralar!

Ayrıca gerçek para ile alınabilecek bonuslar var. Hediye mağazasında ise yakınlarınıza veya kendinize size Alto'nun köyünü hatırlatacak eşyalar alabiliyorsunuz. Çoraplar, atkılar, tişörtler ve daha fazlası... Anlayacağınız baya kapsamlı bir şey olmuş... Ek olarak ana menüde ekranı sola değil bu sefer sağa kaydırırsanız... Gelecek konumuzu göreceksiniz. Merak mı ettiniz? Oyunu indirin ve deneyin.

Görüşmek üzere!

Tepkiler: SH4D ve Tümenbey

SH4D

my silence is just another word for my pain
Seviye 0
22 Ocak 2018
94
0:14
0
Deneyim Puanı
6
iOS kullanıcıları için eklemek yapmak gerekirse; Alto's Adventure, App Store'da mevcut. Sadece Android kullanıcıları yok değil mi @admiraldus ?