Call of Duty Nedir ve Yenir mi?

Orion

Sunrise.
Seviye 0
Seviye 1
9 Aralık 2017
149
85:06
0
Credits
0
oyunpat.png


cod-nedir-1.jpg

Call of Duty Nedir ve Yenir mi?
Savaş oyunlarının meraklısıysanız mutlaka Call of Duty'i bilirsiniz. Her yıl yeni bir Call of Duty çıktığını biliyoruz ve buna rağmen yine de yeni oyunun nasıl olacağı hakkında epey meraklı oluyoruz. Bu konumuzda biraz Call of Duty'den bahsedeceğiz. Bu bir oyun inceleme konusu değil, yalnızca oyunun ne olduğu ve oyunun yenilip yenilmeyeceği hakkında bilgiler içeren bir konu. Keyifli okumalar!

Call of Duty aslında ne çok yeni, ne de çok eski bir oyun. 2003 yılında ilk oyunu olan Call of Duty ile piyasaya giriş yaptı. Sonraları ilk oyunun adına Call of Duty: Classic denmeye başladı. Şu anda bilgisayarlarımıza öksürten Call of Duty, ilk oyununda yalnızca 128 MB bellek gerektiriyordu.

cod-nedir-2.jpg

Eski zamanlardan 2065'li yıllara, sonra soğuk savaş zamanlarına ve tekrar eski zamanlardan II. Dünya Savaşı temasına dönen Call of Duty: WWII, özellikle hikaye konusunda büyük affalladı. Portalımızdaki incelemesinde 7.8 puan alan Call of Duty: WWII sizce neden böyle bir puan aldı? Detayları burada!

Aslında Call of Duty'nin buralara gelebilmesindeki en önemli etken, daha oyunun geliştirilme aşamasındayken Activision ile yaptığı anlaşmaydı. Bu anlaşmadan sonra işler Call of Duty için iyiye gitti ve her oyunun binlerce kopya satışıyla gün geçtikçe savaş oyunu dedikçe akla gelen ilk isimlerden biri Call of Duty olmaya başladı.

Peki ya sizce oyun daha gelişitirilme aşamasındayken Activision ile anlaşmaya varmasaydı Call of Duty'i nasıl bir gelecek beklerdi? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Bunun gibi Call of Duty haberleri ve çok daha fazlası için haber portalımıza göz atmayı unutmayın! Buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

Merminiz isabetli olsun.
İyi forumlar!
 
Son düzenleme: