Call of Duty Tarihinin Efsanevi Görevleri

SH4D

my silence is just another word for my pain
Seviye 0
22 Ocak 2018
95
0:53
0
@emrenos
hazretinos#2003
Credits
0

Yılların bitiremediği dostluk dedikleri; Biz ve eski Call of Duty serileri olmalı. O efsanevi, destansı görev ve hikayeler... Tekrar hatırlamanıza yardımcı olayım. En efsanevi, destansı (artık ne derseniz) 5 görev işte karşınızda!

Son zamanlarda bozuntuya vuran Activision (oyunun yapımcıları olur kendileri), oyunculara sundukları yeni Call of Duty serilerinden dolayı kötü yolda ilerliyor. Dünya Savaşı 2'yi çıkarsalar bile bizim gözümüz eski Call of Duty serilerini arıyor. Eskileri yaşayalım diye liste hazırladım.

Baştan söylemek gerekirse; bol bol spoiler var ve bu görevleri anlatmakla yetinilmez. Mutlaka ama mutlaka oynayıp, heyecanı tatmanızı öneririm. Hadi başlayalım.

"All Ghillied Up" ve "One Shot, One Kill" Görevleri - Call of Duty 4: Modern Warfare


Call of Duty serisinin en mükemmel, en zorlu, belkide en iyi görevleri. McMillan ile yerlerde süründüğümüz, yüzlerce terörist askere karşı 2 kişi olduğumuz, bizi fazlasıyla strese sokan görevlerdi. Bölümdeki amacımız; Imran Zakhaev'i bitirmekti. Bitirebildik mi? Hayır! Ama bir kolunu kopardık. Bu da bir zafer değil mi?

Demolition - Call of Duty 2


SSCB yani Sovyet ordusu ile Nazi'leri ezdiğimiz bir görevdi. Karlı, rüzgarlı bir hava, insana gaz veren (coşturan) bir müzik ile Naziler'in taarruzlarına karşı geliyor ve onları durduruyorduk. En sonunda köşeye yani karargahlarına sıkıştırdık. O karlı günde güzel güzel ısındılar. Nasıl mı? Hava uçurduk onları!

No Russian - Call of Duty: Modern Warfare 2


Koskoca ABD ile Rusya'yı birbirine düşürmek için planlanmış haince bir görev. Rus Havaalanı içerisinde bulunan sivilleri katleden Vladimir Makarov... Siviller anlamasın, bu katliamın sorumlusu ABD olsun diye İngilizce konuşuyorlardı. Ne kadar akıllıca! Aslında oynadığımız karakter bir ABD ajanı ama ne faydası var ki... Her şey bitince bizi de öldürüyor. Bizi öldürmesi ile birlikte her şeyin sorumlusu ABD olduğu ortaya çıkıyor.

The Battle of Pointe du Hoc - Call of Duty 2


Bu göreve ne diyebilirim ki... İlk oynadığım da ne duygulanmıştım. Deniz üzerinden geliyorduk ki bizi taramaya başladılar. Dağa tırmanmaya çalıştık. Yüzlerce askerimiz öldü. Amacımız; Almanların top atışlarını durdurup bölgeyi ele geçirmekti. Karşımızda binlerce Alman askeri, toplar vardı. Bizim ise bölük bölük askerimiz ve tüfeklerimiz vardı. Zor bir bölümdü, insanın duygularını değiştiren bir bölümdü.

Loose Ends - Call of Duty: Modern Warfare 2


Hain, ihanetçi, katil Shepherd! Bu bölümü bilmeyen yoktur herhalde? Shepherd'ı bizden sanırdık. Ama yanılmışız! Kendisi Makarov ile savaşı planlayan ihanetçi bir komutan. Onca Task Force askerinin canını verdiği verileri ihanetçi kişiliği ile elimizden aldı. Ghost öldü, yakıldı. Oynadığımız karakter de vuruldu ve yakıldı.

Tüm liste bu şekildeydi. Tabii eski Call of Duty'lerin hepsi birer efsane ama içlerinden seçe seçe bu listeye ulaştık. Sizlerinde eklemeleri var ise yorumlara bekliyorum. İyi forumlar!
 
Son düzenleme:

ByZiya

Yönetici
Seviye 0
12 Aralık 2017
201
0:56
0
Credits
0
Oyunu ne kadar sevmesem de konu düzeni ve seçmiş olduğun görseller çok hoşuma gitti. Ellerine sağlık.