Corona virüsu, Plague Inc oyun indirmelerinin yükselmesine neden oluyor

Oyunpat

Kıdemli Yetkili
Kıdemli Yetkili
Seviye 0
26 Haziran 2019
190
32:15
0
20
Credits
0


Corona virüsu, Plague Inc oyun indirmelerinin yükselmesine neden oluyor

Son Corona virüsu salgını, hastalık simülasyonu Plague Inc’in satışlarının Çin’de yükselmesine neden oldu, ancak geliştiricisi, oyuncuları oyunun “bilimsel bir model olmadığı” konusunda uyardı.

Plague Inc oyununda oyuncular, küresel bir salgına dönüşmesi gereken bir hastalığın kontrolünü ele geçirir. Bu stratejik hastalık simülasyon oyunu mobil, PC ve konsol platformlarında mevcut.

BBC, İngiliz tarafından geliştirilen oyunun yayınlanmasından tam sekiz yıl sonra, Çarşamba günü Plague Inc’in Çin’de en çok satan uygulama haline geldiğini bildirdi.

Corona virüsu şimdiye kadar Çin’de en az 17 kişiyi öldürdü ve 500’den fazla kişiyi enfekte etti.

Bir açıklamada, geliştirici Ndemiç, gerçek dünyada büyük bir hastalık salgını meydana geldiğinde satış artışlarını görmeye alışık olduğunu ancak oyunculara Plague Inc’in “bilimsel bir model değil” bundan ziyade bir oyun olduğunu hatırlattı.

Plague Inc’in satışlarının Çin’de arttığı bildirildi.


Plague Inc geliştiricisi Ndemic,

“Çin’deki Corona virüsu salgını için derinden endişe duyuyor ve oyuncularımızdan birçok soru aldık.”

“Plague Inc. sekiz yıldır piyasada ve hastalık salgını olduğunda, insanların hastalıkların nasıl yayıldığı ve viral salgınların karmaşıklıklarını anlamaya çalıştıkları için oyuncularda bir artış görüyoruz.”
Geliştirici sözlerine şunları ekledi: “Oyunu, ciddi gerçek dünya sorunlarını sansasyonel hale getirmezken, gerçekçi ve bilgilendirici olacak şekilde özel olarak tasarladık. Bu CDC ve dünyanın önde gelen diğer tıbbi kuruluşları tarafından kabul edilmiştir.

“Ancak, Plague Inc.’in bilimsel bir model değil bir oyun olduğunu ve mevcut Corona virüsu salgınının çok sayıda insanı etkileyen çok gerçek bir durum olduğunu lütfen unutmayın.

“Oyuncuların bilgilerini doğrudan yerel ve küresel sağlık otoritelerinden almasını her zaman tavsiye ederiz.”
https://oyunpat.com/corona-virusu-plague-inc

Haber ile ilgili tüm detaylara hemen buradan ulaşabilir, detaylıca haber hakkında bilgi edinebilirsiniz. Daha fazla oyun haberleri için bizleri takipte kalın! Ayrıca eğer hala Oyunpat resmi Discord kanalında değilsen, çok şey kaybediyor olabilirsin! Hemen buraya tıklayarak Oyunpat'ın resmi Discord kanalına katılabilir, çeşitli arkadaşlıklar edinebilir, çeşitli sohbetler kurabilirsin.
 

Byilmaz91

Koordinatör
Koordinatör
Seviye 0
Bunun bir sebebi de temsili resim kullanımıdır. İnsanlar bu virüs ile ilgili paylaşım yapacakları zaman salgın ve enfeksiyonlar gibi birçok detayı bünyesinde barındıran Plague Inc. oyununun resimlerini kullanıyorlar, bir nevi reklam haline gelen bu paylaşımlar da satış listesinde bu oyunun daha üst sıralarda yer almasına sebebiyet veriyor.