Counter Strike Global Offensive Genel Özet

Kozy

Seviye 0
Seviye 0
9 Aralık 2017
73
0
0
19
İstanbul
forum.oyunpat.com
@YOK
@YOK
@YOK
! Kozy#9122
ozyurtkahraman74
Credits
0
oyunpat.png

Counter Strike Global Offensive Hakkında Neredeyse Her Şey

csgowallpaper3.jpg

Merhaba değerli forum üyeleri, sizlere bu konuda sıfırdan Counter Strike Global Offensive neymiş, nasıl şeyler içeriyormuş onu anlatacağım.

Counter Strike Global Offensive Nedir?

Counter Strike Global Offensive, FPS oyunları dediğimiz zaman akla gelen ilk oyunlardan. 2011 yılında Valve ve Hidden path ortaklığı tarafından piyasaya sunuldu ve hala günde binlerce oyuncu tarafından oynanıyor.

Tabii, Counter Strike Global Offensive öyle herkesin adam vurabileceği bir oyun değil. Reflekslerden tutun nişan almaya kadar birçok konuda kendinizi geliştirmeniz büyük önem taşıyor. Ayrıca takımınızında ne kadar iyi olup olmadığı kaderinizi değiştiren faktörlerden biri.

maxresdefault.jpg

Counter Strike Global Offensive Oyun Türleri

Ölüm Maçı, Silah Yarışı, Yıkım, Basit Eğlence ve Rekabetçi isimli 5 oyun türü mevcut.

Ölüm Maçı:
Kaybettiğinizde hiç bir şey değişmeyen oyun türüdür.
Genelde aim(refleks) geliştirmek için oynanır.
Acemiler genelde burada bulunur, bayağı can sıkıcıdır.

Silah Yarışı:
Derecenizi çok az etkiler.
Rakip öldürdükçe silahınız gelişir.
Öldükten sonra hemen dirilirsiniz.

Yıkım:
Yıkım oyunu azda olsa silah yarışı oyununa benzer ama bu modda öldüğünüzde hemen canlanamazsınız.
Silah yarışının aksine rakip öldürdükçe değil öldürdüğünüz her rakip için bir sonraki el silahınız değişir.

Basit Eğlence:
Counter Strike serisinin daha eski oyunlarında olan klasik moddur.
İki çeşidi vardır.
Bomba kurma ya da rehine kaçırma modu.

Rekabetçi:
Derece yükseltmek için oynanır.
Daha çok profesyonel oyuncular tarafından tercih edildiği için biraz zorlayıcı gelebilir.

112382.jpg

Counter Sktrike Global Offensive Silahlar

Counter Strike Global Offensive oyunundaki silahların isimlerini vereyim hemen.

Tabancalar:
☺Glock-18
☺P2000
☺P250
☺Desert Eagle
☺USP-S
☺Çift Beretta
☺Tec-9
☺Five-Seven
☺CZ75 Otomatik
☺R8 Revolver

Ağır Silahlar:
☺Nova
☺XM1014
☺Sawed-Off
☺MAG-7

Hafif Makineliler:
☺Mac-10
☺MP9
☺MP7
☺UMP-45
☺PP-Bizon
☺P90

Tüfekler:
☺Galil AR
☺Famas
☺AK-47
☺M4A1
☺SSG 08
☺M4A1-S
☺SSG 553
☺AUG
☺AWP
☺G3SG1
☺SCAR20

Makineli Tüfekler:
☺M249
☺Negev

Bombalar:
☺Molotof Kokteyli
☺Yanıcı El Bombası
☺Yanıltıcı Bomba
☺El Bombası
☺Gaz Bombası
☺Flaş Bombası

counter_strike_global_offensive_art_anarchist_game_card_steam_cs_go_97006_1920x1080.jpg

Counter Strike Global Offensive Haritalar

Geldik zurnanın zart dediği yere. Oyun ilk yayımlandığında resmi olarak 16 harita mevcuttu ve eklemeler ile 25 oldu bunlar sırasıyla şunlardır:

☺Aztec
☺Dust
☺Dust 2
☺Cache
☺Cbble
☺Inferno
☺Mirage
☺Nuke
☺Overpass
☺Train
☺Vertigo
☺Assault
☺Italy
☺Militia
☺Office
☺Baggage
☺Lake
☺Monastery
☺Safehouse
☺Shoots
☺Stmarc
☺Bank
☺Shortdust
☺Shorttrain
☺Sugarcane

Counter Strike Global Offensive Rütbeler
Oyun içerisindeki rütbeniz, sizin ne kadar iyi oynadığınızı belirleyen bir unsurdur. Bu sebeple rütbeleri yüksek olan oyuncular genellikle daha saygın kişilerdir. Oyun içerisinde ulaşılabilir son seviye ise 40.
Rütbe yükselebilmek için genellikle en çok tercih edilen oyun modu, Rekabetçidir. Ardından Basit Eğlence, Yıkım ve Silah Oyunu gelir. En az XP puanı veren ise Ölüm Oyunudur.

indir.jpg

Konumuzun neredeyse sonunda geldik ve bitirmeden önce oyun hakkında birkaç bilgi vermek istiyorum.
1. Counter Strike Global Offensive'ın simgesinde SCAR-H tutan bir AT görebilirsiniz fakat SCAR-H silahı oyunda mevcut değil.
2. Diğer Counter Strike oyunlarının aksine bu oyunda Terörist takımının rengi kırmızı değil, koyu sarıdır.

Konumu okuduğunuz için teşekkür eder iyi forumlar dilerim.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ByZiya ve Orion

LySoon

Seviye 0
Seviye 0
12 Aralık 2017
4
0
0
20
Credits
0
Nova yım Master Guardian 3 lerin maçına girdim...
Kayu gibi kaldım benim kafa kocaman gibi hissettim... adam nereye sıksa benim kafaya geliyodu resmen çekiyodum.......