Cyberpunk 2077’nin gecikmesinin ardında “gizli bir gündem” yok

Oyunpat

Kıdemli Yetkili
Kıdemli Yetkili
Seviye 0
26 Haziran 2019
167
32:15
0
19
Deneyim Puanı
940


Cyberpunk 2077’nin gecikmesinin ardında “gizli bir gündem” yok

Üst düzey bir Cyberpunk 2077 geliştiricisi, oyunun son gecikmesinin arkasında,“gizli gündem” olmadığı konusunda ısrar etti.

Bu ayın başlarında merakla beklenen açık dünya oyunu önümüzdeki Eylül ayı için ertelendi. Cyberpunk 2077, 17 Eylül 2020 tarihinde piyasaya sürülecek.

Hareket , Polonyalı bir gazeteciden kaynaklanan ve 6 aylık erteleme için önemli bir nedenin, orijinal Xbox One konsolu için optimize etmedeki zorluktan kaynaklandığını iddia etti.

Öneri, üretim uygulamalarının daha geniş bir şekilde anlaşılması konusunda kalkınma topluluğundan bir miktar kayba neden oldu.

God of War tasarımcısı Cory Barlog, kendi resmi Twitter hesabından bir tweet attı ve şunları söyledi: “Her oyun, yayımlanmadan önceki son anda donanımı optimize edene kadar kötü çalışıyor.”

Bu tweet üzerine resmi Cyberpunk 2077 forumunda, oyunun üst düzey tasarımcısı aşağıdaki açıklamalarda bulundu:Elbette XBox One, Playstation ve PC için optimize ediyoruz , çünkü oyun geliştirmenin son aşamalarında yaptığınız şey bu”

Oyun yapılırken pek çok şey optimize edilmedi, çünkü hepsi değişiyor, değişiyor ve hala bitmedi.

X yüzünden oyunu geciktirdiler gibi çok basit cevaplar iyi bir söylenti yaratabilir ancak çok fazla gerçekliğe sahip değiller. Her zaman birçok sebep vardır.
Şahsen böylesine beklentisi yüksek olan bir yapımın hatalarla dolu çıkmasındansa geç çıkmasını tercih ederim. Evet, çok bekledik fakat buna değecektir diye umuyorum. Oyunun piyasaya sürülmesi için yaklaşık 8 ay var. Bu 8 ay da hızlı bir şekilde geçecektir. Daha fazla Cyberpunk 2077 ve oyun haberleri için takipte kalın.

https://oyunpat.com/cyberpunk-2077-neden-ertelendi

Haber ile ilgili tüm detaylara hemen buradan ulaşabilir, detaylıca haber hakkında bilgi edinebilirsiniz. Daha fazla oyun haberleri için bizleri takipte kalın! Ayrıca eğer hala Oyunpat resmi Discord kanalında değilsen, çok şey kaybediyor olabilirsin! Hemen buraya tıklayarak Oyunpat'ın resmi Discord kanalına katılabilir, çeşitli arkadaşlıklar edinebilir, çeşitli sohbetler kurabilirsin.