Bluter

Seviye 0
Seviye 0
1 Şubat 2019
32
101:05
0
Bluter#0074
Deneyim Puanı
149
1265


1266


Merhaba değerli Oyunpat üyeleri. Bugün sizlere en iyi 3 hayatta kalma oyununu tanıtacağım. Her 3 oyunda birbirinden farklı ve güzel oyunlar. Ayrıca fiyatları makul derecede. Hadi listeye geçelim.

3- The Forest

1270


Size gerilim ve korku yaşatacak bir hayatta kalma oyunu olan The Forest, en iyi korku - hayatta kalma oyunlarından birisidir. Bir yolcu uçağında oğlumuz ile giderken uçakta bir sorun oluşuyor ve ne olduğunu bilinmeyen bir adaya düşüyoruz. Uyandığımızda ise oğlumuzun kaçırıldığına tanık oluyoruz ve oğlumuzu bulmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Oyun bize hem korku hem de hayatta kalma arzusu yaşatıyor. Ada sabahları cennet iken geceleri bir cehenneme dönüşüyor. Adanın yerlileri bizi öldürmeye çalışırken hem yerliler ile savaş veriyoruz hem de kendimize bir sığınak yapmaya çalışıyoruz. Oyunda silahlar, yakın dövüş aletleri, kulübeler, çadırlar hatta bir kale bile yapabiliyoruz. Oyunu ister tek kişi isterse iki kişi şeklinde oynayabilirsiniz. Yani oyunda Co-Op sistemi mevcut. Bu sayede biraz daha az korkacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. The Forest yine de sizi korkutmayı başaracaktır. Oyunun Steam'de ki fiyatı 32 TL olup, indirimlerde ise 15-20 TL civarına düşebiliyor. Eğer oyunu indirimlerde görürseniz sakın kaçırmayın derim. Oyunu Steam'den satın almak için buraya tıklayın.

2- Don't Starve Together

1271


Klei Entertainment tarafından yapılmış bu 2D - Hayatta Kalma Oyunu, şu ana kadar gördüğüm en iyi çizgi film tarzında olan oyunlardan birisi diyebilirim. Oyun ilk başta biraz komik gelebilir ama oyun hiç göründüğü gibi değil. Yani komiklikte barındırıyor içerisinde fakat oyun hem eğlenceli hem de bir o kadar da hayatta kalma hissiyatını veren bir oyun. İster arkadaşlarınız ister tek başınıza oynayabileceğiniz Don't Starve Together'ın 1. oyunu da bulunmakta. Eğer isterseniz o oyunu da alabilirsiniz. Oyunda bir çok alet ve edevatı, yiyeceği yapabiliyorsunuz. Hatta buzdolabı, bir kale ya da büyük bir bölgeyi kaplayacak şekilde olan evler ve ya şatolar yapabiliyorsunuz. Bunların hepsi sizin hayal gücünüze bağlı. Fakat oyunda bu yapıları yapmaktansa ilk önceliğiniz geceleri dikkatli ve hızlı geçirmeniz olmalı. Çünkü gece olduğunda, çok güçlü olan yaratıklar çıkıp hem bize hem de akıl sağlığımıza zarar verebiliyorlar. Oyunda sağlık, açlık ve akıl sağlığımızın bulunduğu üç adet bölüm bulunuyor. Bunları yüksekte tutmak oyun içerisinde çok önemli. Eğer akıl sağlığınız çok düşerse sonuçları kötü olabiliyor. Oyunun Steam'de ki fiyatı 24 TL. Ancak indirimlerde bu fiyat 15 TL'ye kadar düşebiliyor. İndirimlere düşer ise sakın kaçırmayın derim. Oyunu Steam'den satın almak için buraya tıklayın.

1- Rust

1273


Daha giysileriniz bile yokken, büyük uğraşlarınız sonucunda ağır silahlar ile donatılmış bir süper savaşçı olabilirsiniz. Rust'ta başlarda taş ve sopalar ile oynarken kendinizi bir anda silahlar ile çatışıyor iken bulabilirsiniz. Rust bir çok oyunculu - hayatta kalma oyunu. Yani oyunda ne olup ne biteceğini kestirmek çok kolay değil. Arkadaşlarınız ile iyi ve eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir oyun. İster tek başınıza ister arkadaşlarınız ile ya da tanımadığınız kişiler ile hayatta kalma çabası ile uğraşabilirsiniz.

Oyunda Yapabildikleriniz ve Dikkat Etmeniz Gerekenler

Çok güvenmediğiniz ya da tanımadığınız kişiler ile oynamanızı pek önermiyorum. Çünkü sizi öldürebilirler, eşyalarınızı alabilirler, evinizi yakıp yıkabilirler. Bu yüzden tek başınıza ve ya arkadaşlarınız ile oynamanız daha doğru olacaktır. Oyun gerçekten çok gerçekçi bir hissiyat bulundurmakta. Hem atmosferi hem dünyası sizi oyunun içine sürükleyebilir. Grafikleri de hayli bir yüksek. Atmosferi ve sesleri sizi oyunun içine sürüklüyor. Fakat başka kişiler sizi kovalamaya ve ya size saldırmaya başladığında, açlık hissettiğiniz de hayatta kalma gereksinimine ihtiyacınızı oluyor. Oyunda üretebileceğiniz bir çok şey mevcut. Onlarca kategori var. Oyunda isterseniz farklı kişilerin evlerini yağmalayabilir, başka kişileri öldürerek eşyalarını alabilirsiniz. Seçim sadece size ait. Oyun Steam'de 57 TL. Fakat indirimlerde 25 - 30 TL civarında olabiliyor. Eğer indirimlerde görürseniz kesinlikle alın derim. Oyunu Steam üzerinden satın almak için buraya tıklayın.

Son
Evet değerli Oyunpat üyeleri, listemiz burada sona eriyor. Eğer burada sevdiğiniz bir hayatta kalma oyunu bulunuyor ise bunu yorumlarda belirtebilirsiniz. Umarım konuyu sevmişsinizdir. Herkese iyi oyunlar, iyi forumlar diliyorum.

 
Son düzenleme:
Tepkiler: Garp ve Orion