Euro Truck Simulator 2 | Hava durumu nasıl ayarlanır?

SH4D

my silence is just another word for my pain
Seviye 0
22 Ocak 2018
95
0:53
0
@emrenos
hazretinos#2003
Credits
0

"Yağmurlu mu, hayır hayır! Bence açık daha güzel, bak bu ortamda yağmur güzel gider..." Gibi seçici iseniz kolay yoldan sizlere hava durumunu nasıl yöneteceğinizi gösterelim.

Mod yapımcıları, oyuncular herkes hava durumunu değiştirmek ister. Aniden yağan yağmuru durdurmak, geceyi sabah yapmak gibi istekleri vardır. Kolay yoldan nasıl değiştirilir hemen bakalım!


(Scania Kırkayak Modu V1 - Yakında forumda paylaşılacaktır.)

Durun, bir dakika! Konsol'unuz aktif değil ise işlemleri yapamazsınız. O zaman hemen Konsol'u aktif edelim. Daha önceden açmış olduğum Konsol nasıl aktif edilir? konusuna bakalım. Konuya bakın ve aktif ettikten sonra devam edin.

3 farklı komut ile hava durumunu, saati ve yağmurun yağışını ayarlayabilirsiniz. "Kar yağdırma komutu yok mu?" diye soran arkadaşlara: maalesef öyle bir komut şuan için yok, diyor ve adımlarımıza başlıyoruz.

  • Hava durumu komutları:

Oyundaki hava durumunu yukarıdaki fotoğraf gibi yani "Açık" hale getirmek için aşağıdaki komutu Konsol'a yazmanız yeterlidir.

g_set_skybox xOyundaki hava durumunu yukarıdaki fotoğraf gibi yani "Bulutlu" hale getirmek için aşağıdaki komutu Konsol'a yazmanız yeterlidir.

g_set_skybox 1Oyunda hava durumunu bol yağmurlu, fırtınalı olarak ayarlamak istiyor iseniz aşağıdaki komutu Konsol'a yazmanız yeterlidir.

g_set_weather 1

Eğer yağmuru durdurmak istiyor iseniz veya hava durumunu normal hale getirmek istiyor iseniz Konsol'a aşağıdaki komutu yazmanız yeterlidir.

g_set_weather 0

  • Saat ayarlama komutları:
Oyun içerisindeki saat sistemi 24 saatlik olduğu için istediğiniz saati sabah/öğle olarak ayırın. Örneğin; sabah 7, akşam 7 (19.00) gibisinden. Saati değiştirdiğiniz andan itibaren saat kaldığı yerden devam etmekte, yani zamanı durdurmuyor. Komutlar şu şekilde:


g_set_time 12 komutunu kullanarak üstteki gibi oyun saatine ulaşabilirsiniz.


g_set_time 23 komutunu kullanarak üstteki gibi oyun saatine ulaşabilirsiniz.


g_set_time 04 komutunu kullanarak üstteki gibi oyun saatine ulaşabilirsiniz.

Konu içerisinde bulunan (oyun içinden) tüm fotoğraflar tarafıma aittir.
Tüm konu bu kadardı. Umarım ki sizlere yardımcı olabilmişimdir. İyi oyunlar oyunpatlar!