Euro Truck Simulator 2 | Konsol nasıl aktif edilir?

SH4D

my silence is just another word for my pain
Seviye 0
22 Ocak 2018
95
0:53
0
@emrenos
hazretinos#2003
Credits
0

Oyunda hava durumunu, serbest kamera hızını, kabin seslerini daha hızlı ve kolay yol ile düzenlemeye ne dersin? İşte karşınızda; oyunun Konsol'u!

Oyunda birbirinden farklı şeyleri kolayca düzenleyebileceğiniz bir konsol bulunuyor. Bilenler bilir, zaten bilmeyenler için bu konuyu açtık. Oyunun ilk çıktığı zamandan bu yana kullanılmakta ve çok işe yaradığı gerçeği doğrudur.Şimdi gelelim oyundaki Konsol'u aktif etmek için izleyeceğimiz yola. Konsol ile yapabileceğiniz komutlar veya diğer olaylar yakın zaman içerisinde bu kategori altında sizlerle olacak. Aşağıdaki adımları izleyerek, Konsol'u oyun içerisinde aktif edelim, haydi:
  • Öncelikle, Belgelerim klasörü içerisine girin ve orada bulunan Euro Truck Simulator 2 içerisine girin.
  • Orada bulunan config.cfg adlı dosyayı diyoruz ve program seçmeniz için gelen pencereden Notepad++ (var ise) veya Not Defterini seçin.
  • config.cfg dosyasını açtık. Şimdi CTRL+F tuşlarına basın ve uset g_console “0” yazın.
  • Sonda bulunan "0" kısmını siliyoruz ve yerine "1" yazıyoruz.
  • Ardından düzenlediğimiz config.cfg dosyasını kayıt edip, çıkıyoruz.
Bu adımlardan sonra oyuna girebiliriz. Artık Konsol aktif ve kullanılabilir halde. "Oyun içerisinden nasıl açacağım?" sorusuna yanıtımız var. TAB tuşu üzerinde bulunan "çift tırnak" veya üzerinde "é" yazan tuşa basın. Böylelikle oyun içerisinde Konsol tam karşınızda açılacaktır.

Konsol, Türkçe klavye desteklemiyor. Bu yüzde "alt tire (_)" yapmak için SHIFT+* basınız. Böylece "alt tire (_)" oluşacak.

İzleyeceğimiz yol bu kadardı. Eğer oyun içerisinde olmuyor veya sıkıntılar yaşıyor iseniz tek tek baştan yapın. Konsol'u aktif etmek oyuna zarar vermez, bilginize... İyi oyunlar oyunpatlar!