SH4D

my silence is just another word for my pain
Seviye 0
22 Ocak 2018
95
0:53
0
@emrenos
hazretinos#2003
Credits
0

Bir çoğumuzun tır kullanmayı öğrendiği oyun Euro Truck Simulator 2 işte karşımızda! Tır kullanmanın yanı sıra; otobüs, otomobil de kullanabiliyoruz. Ama nasıl? Mod ile tabi ki! Mod nasıl oluyor? İşte onu anlatıyorum, buyurun;

Bildiğiniz veya bilmediğiniz üzere modlar, oyun içerisine bir takım şeyler ekliyor. Mesela, "Araba Modu" indirdiniz değil mi? İndirdiğiniz modu yükleyip kurduktan sonra oyun içerisinde yüklediğiniz araba ile oynayabiliyorsunuz.

Bu konumuzda da hem Steam üzerinden hem de dış bağlantılar üzerinden Euro Truck Simulator 2 için nasıl mod yüklendiğini göstereceğim. Merak etmeyin, oyununuz orijinal ve dış bağlantılar üzerinden indirip kurmak istiyorsanız güvendesiniz.

Peki çok bahsettin de bu "Dış Bağlantı" olayı nedir? "Dış Bağlantı" diye adlandırdığım olay; internet tarayıcıları üzerinden indirdiğimiz, tamamen oyundan bağımsız mod dosyalarıdır.

Dış Bağlantı Üzerinden Mod Yükleme
  • Seçip, beğendiğimiz modu indiriyoruz. Örneğin şu mod olsun; Chevrolet Camaro
  • İndirdiğiniz mod büyük ihtimalle RAR halinde olacaktır. İçerisine girip, ZIP veya SCS uzantılı dosya olacak. O dosyayı RAR içerisinden çıkartın.
  • Çıkardığınız ZIP/SCS dosyasını, bilgisayarınızın; Belgelerim dosyası içinde bulunan Euro Truck Simulator 2 içerisindeki mod klasörüne atın.
  • Ardından Euro Truck Simulator 2'yi açın ve profil ekranının gelmesini bekleyin.
  • Profil ekranı geldiğinde, "Devam Et" yerine "Düzenle" butonuna basın.
  • Açılan pencerede yüklediğiniz modu seçin ve "Uygula" butonuna basın.
  • Pencere kapandıktan sonra "Devam Et" butonuna basarak keyfinize bakabilirsiniz.

Steam Üzerinden Mod Yükleme
  • Steam platformunu açıyor ve "Topluluk" adı altında bulunan "Atölye" kısmına giriyoruz.
  • "Bir Atölye Ara" kısmına "Euro Truck Simulator 2" yazıyoruz ve arama butonuna basıyoruz.
  • Aşağıdaki, "En Popüler, En Çok Abone Olunan ve En Yeni" listelerinden bir mod seçiyoruz.
  • Ben CAT Scania New Generation adlı modu seçtim. Sizde seçiminizi yapın.
  • Seçim yaptıktan sonra örnek görsellerin hemen altında "Abone Ol" butonu karşınıza çıkacak.
  • O butona tıklayın ve modun inmesini bekleyin. İndirme işlemini "İndirmeler" sayfası üzerinden takip edebilirsiniz.
  • Ardından Euro Truck Simulator 2'yi açın ve profil ekranının gelmesini bekleyin.
  • Profil ekranı geldiğinde, "Devam Et" yerine "Düzenle" butonuna basın.
  • Açılan pencerede yüklediğiniz modu seçin ve "Uygula" butonuna basın.
  • Pencere kapandıktan sonra "Devam Et" butonuna basarak keyfinize bakabilirsiniz.

Tüm işlemler bu kadardı. Sizde mod indirip, oynuyor iseniz oyun içerisinden mutlaka görseller bekliyoruz. Oyun Görselleri adını verdiğimiz foruma konu içerisinde görselleri bize sunabilirsiniz. Şimdiden iyi oyunlar!

ByZiya

Yönetici
Seviye 0
12 Aralık 2017
201
0:56
0
Credits
0
Yakında böyle bir oyuna sahip olacağım için mutluyum. Böyle bir oyuna sahip olunca mod bile yüklerim sayende. Ellerine sağlık.

MFG

Seviye 0
Seviye 0
24 Aralık 2017
70
0
0
18
Credits
0
Mod yükleyemiyordum yeterince bilgi sahibi oldum teşekkürler.