Fırtınadan Önce Yaşananlar - Life is Strange: Before the Storm

Orion

Sunrise.
Seviye 0
Seviye 1
9 Aralık 2017
149
85:06
0
Credits
0
oyunpat.png


life_is_strange__before_the_storm___wallpaper_pc_by_asterixix-dbcgonc.png

Max dönmeden, Chloe o kötü olayları yaşamadan ve fırtına şiddetiyle bir kasabayı parçalamadan önce neler olduğunu artık biliyoruz.

Fırtınadan önce herkes mutluydu...


Konuya geçmeden önce, eğer okumadıysanız öncelikle Life is Strange konumuzu okuyun. Buradan ulaşabilirsiniz. Ama... okuduysan işte bu konuya senle devam edebiliriz...

Life is Strange: Before the Storm ile çok çok öncelere gidiyoruz. Daha Max geri dönmemiş, o fırtına olmamış, Chloe babasını kaybetmemiş. Uuu uuu! Çok geriye gidiyoruz. Ve keşke... bu geriye gittiğimiz zamanlarda kalsalardı. Çünkü en güzel anıları, bu zamanda. Üzgün değiller, mutlular. Ve Chloe'nin bir arkadaşı var... Life is Strange oynayanlar bilir, hani şu aradığımız kız?

Deck Nine tarafından geliştirilen, PlayStation 4, Xbox One ve Windows'ta oynanabilen Before the Storm, bu gidişle ilk oyun gibi yine ödül alacağa benziyor... Ve evet... cevabımız Rachel idi.

9-2-2017_8-45-29_PM.png

Yeni oyunla beraber artık Max'in fantastik zamanı geriye alma gücü olmadığı için çareyi yeni mekanikler eklemekte bulmuş Deck Nine. Bunlardan biri Backtalk. Kısaca özetlemek gerekirse karşı tarafın söylediklerini artık dikkatli dinlemeli ve istediğini yaptırmak, olumlu sonuçlar almak için daha farklı şeyler söylemen gerekiyor. Bunu oyunun en başında bir partiye girebilmek için kullanıyoruz. Manipülasyon yapıyoruz gibi geldi bana...

Life is Strange: Before the Storm ile oyunun konusunda belirgin farklılıklar göze çarpabiliyor. Önceki oyundaki o gizem havası kalmadığı için oyun biraz daha sıkıcılaşmış hissine kapılabilirsiniz ama yeni olayların estirdiği o havayı hissedince ister istemez oyunu oynayasınız geliyor. Yeni olaylar beni çok heyecanladırdı.

843039.jpg

Yeni Life is Strange, önceki oyuna göre kendini geliştirdi ve yapımcının değişmesiyle başka beyinlerin neler yapabileceğini görmüş olduk. Unutmadan oyunun sistem gereksinimlerine buradan, Steam adresine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Varlığınızı hissettirin, görüşmek üzere!
 
  • Beğen
Tepkiler: Zera ve Anathory