Atabeyi

Mekanın Sahibi
Mekanın Sahibi
Seviye 1
9 Aralık 2017
74
116:07
0
Credits
750

Graphic-Designer.jpg

Graphic Design olarak internette gördüğümüz kelimenin Türkçeye çevrilmiş hali Grafik Tasarım'dır. Evet, gerçekten oldukça açıklayıcı oldu bu. Aslında konuyu burada bitirebilirim fakat biraz daha detaya inip sizi farklı açılardan aydınlatmayı da gerçekten istiyorum. Biz bu grafik tasarıma, bir mesajı bir görsel yolla çeşitli kitlelere ulaştırmak, sergilemek amacıyla logo, afiş, ilan, kitap, dergi gibi yazılı ve görsel elamanlara çeşitli ölçütlerde tasarlama dalı da diyebiliriz.

Peki herkes grafik tasarımcı olabilir mi? Şahsen ben 9 yaşımdan beridir bu grafik tasarım nedir, ne işe yarar şeklinde soruları sorarak başladım ve şuanda profesyonel bir şekilde tasarım satışı yapmaktayım. Çeşitli kanallardan videolar izledim, çeşitli kaynaklardan, çeşitli yazarlardan çeşitli makaleler okudum... Birçok şey yaptım ben grafik tasarımcısı olabilmek adına. Fakat okulunu bitirmediğim için tam olarak bir grafik tasarımcısı sayılmam. Ama tasarımcıyım. En azından kendi özgün fikirlerimi, dijital ortama döküp ortaya çok güzel ürünler çıkartabiliyorum. Yani kısacası, emek sarfedip, isteyen herkes tasarımcı olabilir.

Şuanki piyasada kendini grafik tasarımcısı gören tonla insan var. Üstelik bu kişiler satış bile yapıyor. Gerçekten komik. Yani bu gibi kişiler varken siz neden tasarım satıp paranızı kazanmayasınız ki? İnsanların yaptığı şeyleri kopyalayıp, kendileri yapmış gibi gösterip satışa süren kişiler varken emin olun bu piyasada sizlere de büyük bir yer düşüyor. Her neyse, konumuzdan oldukça saptık. Toparlayacak olursak, Graphic Design olarak her yerde görebileceğiniz, Türkçesi "Grafik Tasarım" olan bu şey, dijital ortamda belli ölçütlerde bir mesajı görsel bir şekilde tasarlayıp hedef kitleye sunma işidir.

ByZiya

Yönetici
Seviye 0
12 Aralık 2017
201
0:56
0
Credits
0
Tasarım insanın gözüne inanılmaz bir şekilde renk katıyor. Güzel bir yazı olmuş, ellerine sağlık.

MFG

Seviye 0
Seviye 0
24 Aralık 2017
70
0
0
18
Credits
0
Pek uğraşmasam da grafik tasarımı ile yazın harika olmuş.