Bluter

Seviye 0
Seviye 0
1 Şubat 2019
31
101:05
0
Bluter#0074
Credits
0
1371


1372


Herkese merhaba değerli Oyunpat üyeleri. Bugün sizlere, Türkiye'de en çok oynanmış GTA oyunlarından birisi olan GTA: San Andreas'a nasıl mod yüklersiniz sorusunun cevabını sizlere açıklayacağım. Böylece oyunu daha da farklılaştırabilir ve daha çok eğlenebilirsiniz.

1373


Efsaneleşmiş Bir Oyun
GTA: San Andreas, 2005 yılında Rockstar Games tarafından piyasaya sürülmüş ve kısa zamanda 20 milyondan fazla satmayı başarmıştır. Bu başarısı ilerleyen GTA oyunlarına da yansımıştır elbet. Ayrıca GTA: San Andreas, Türkiye'de en çok popülerleşmiş GTA oyunlarından birisidir. Eskiden birçok kişinin bu oyunu yüklemek veya indirmek için sürekli internet kafelere gittiğini duymuşsunuzdur. İşte oyunun efsaneleşmiş olmasının sebebi budur. Ayrıca oyun içerisinde binlerce mod ve kayıt dosyası bulunmakta. Böylece kimse oyundan sıkılmıyor ve sürekli farklı eylemler yapabiliyor. Ayrıca oyun eski ve düşük grafiklere sahip olması onu daha da ileri taşıyor. Bu sayede birçok bilgisayarda oynatılabiliyor. Kısaca oyun dünyada tanınmış ve çok oynanmış bir oyundur. Fakat oyuncu kitlesinin birçoğu Türkiye'de bulunuyor. Oyunun hikaye bölümü çok oynanmasa da, çok oyunculu bölümü hala aktif olarak oynanmaktadır.

Mod Yüklemek ve Kurmak
GTA: San Andreas'a mod indirmek ve kurmak gerçekten çok basit. Fakat modları aktifleştirmek ve kurmak için mod yöneticisi olarak da adlandırabileceğimiz CLEO 4 adlı programı kurmamız gerekiyor. CLEO 4'ü indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. CLEO 4'ün kurulumu ise çok basit. Tek yapmanız gereken kurulum programını çalıştırmak ve GTA: San Andreas'ın kurulu olduğu dizin klasörünü seçmek. Kurulumu bitirdikten sonra ise mod indirmeniz gerekiyor. Modları ise herhangi bir siteden rahatlıkla indirebilirsiniz. Fakat bazı modların kurulumları ise daha farklı. Ancak ben size genel olan modların kurulumundan bahsedeceğim. İstediğiniz herhangi bir modu indirdikten sonra içerisinde genellikle CLEO adlı bir dosya olacaktır. Dosyayı açın ve içerisindekileri, GTA: San Andreas'ın kurulu olduğu dizindeki CLEO dosyasının içerisinde atın. Ve işte bitti. Mod indirmekte, kurmakta oldukça basit. Artık istediğiniz kadar eğlenebilirsiniz. Herkese iyi oyunlar, iyi eğlenceler diliyorum!
 
Son düzenleme: