Johnny'nin Son İsteği... - To The Moon Nedir?

Orion

Sunrise.
Seviye 0
Seviye 1
9 Aralık 2017
149
85:06
0
Credits
0
oyunpat.png

maxresdefault.jpg

Johnny son olarak ne istemiş olabilir ki? Dünyayı dolaşmak, bir konsere gitmek, yoksa... yoksa oraya mı gitmek istiyor?

Ay'a...

Ölen, ölmek üzere olan bir adamın yerine koyun kendinizi... Neler hissettiniz? Hüzün, korku, daha fazla yaşama isteği... Ama madem pek umut kalmadı, ne yapardınız? Son bir isteğiniz olurdu öyle değil mi? Sizi bilmem ama Johnny'nin isteği epey ilginç. İsteğini yerine getirmek için yaptıklarımız ise hem şaşırtıcı hem de üzücü. Çünkü isteği yapmak ile yapmış gibi zannettirmek arasında uzak bir fark var...

To The Moon bu duyguyu vererek başlamıyor elbet. Tatlı, ekşi bir sohbet ile başlıyoruz. Ana karakterlerimiz Dr. Watts ve Dr. Rosalene, Johnny'in evine doğru yola çıkıyorlar. Tam geldiklerinde bir sincabı eziyor arabayı kullanan Dr.Watts. Gerçekten o kadar komik bir sahne ki, sırf bu 2 dakikalık konuşma için bile almanız gerekir bu oyunu...

ss_78b0f24860edc6997bae09b04b3cd99258641454.1920x1080.jpg

Dr.Watts, sizin oyunu sevme nedeniniz olabilir. Çünkü eleman tam bir espri manyağı. Olaylara farklı bakıyor. Büyük bedende olan küçük biri gibi sanki. Ruhu çocuk gibi. Dr. Rosalene ise daha olgun bir kişiliğe sahip. Daha ağır basıyor. Genellikle Dr.Watts'ı iğnelediğini görebilirsiniz. Dr.Watts bu durumlarda genellikle çok somurtkan bir tipe bürünür, somurtkanlığı bile komiktir aslında.

Johnny'nin son isteği Ay'a gitmek. Gerçekten. Bunun sebebini oyunun ilerleyen kısımlarında görüyoruz. Sebebini söylemeyeceğim, oyunu bitirip görebilirsiniz. Özel bir makine ile Johnny'nin anılarında sıçrama yapıyoruz. Gittikçe çocukluğuna iniyoruz. Çocukluğuna inebilelim ki ona o isteği aşılayabilelim... Astronot olma isteğini... Hikayesinden bu kadar bahsetmek yeterli. Çok sağlam bir hikayesi olduğu için bu oyunu başarılı kılan aslında hikayesi.

To The Moon, tatlı mı tatlı piksel grafiklere sahip bir oyun. Piksel grafiklere aldanıp kesinlikle ön yargıya kapılmayın. İyi bir oyun bulmanın en önemli kuralı, ön yargıyı yıkmaktır ki günümüzde ön yargı yüzünden birçok olumsuz olay gerçekleşiyor. Aman diyeyim, bir de oyun camiasında ön yargıya kapılmayın.

532064.jpg

To The Moon'un sonu elbette mutlu bitiyor ama o mutluluk için zihninde gerçekle apayrı bir olay kurgusuna sahip bir Dünya oluşturmak için değer miydi, siz ister miydiniz böyle bir şeyi? İstediğin şeyin olduğunu zannettmek, olduğuna inanmak... Tüm yaşadıklarının öldürülmesini ister miydin?

To The Moon'dan yalnızca kısaca bahsettim. Johnny'nin kardeşiyle yaşadıklarını, karısının rahatsızlığı yüzünden hayatının nasıl alt üst olduğunu anlatmadım ki, bunu sizin öğrenmeniz ve öğrendiğiniz andaki mutluluğunuzun kat kat artması için yaptım bunu. Almak istemeseniz dahi YouTube'ta seri halinde izlemenizi tavsiye ederim.

Ayrıca oyunun Steam adresine buradan ulaşabilirsiniz. 18 lira fakat indirimleri bekleyip daha ucuz bir fiyata alabilirsiniz. Ben kış inidirmlerinde 4,50 liraya aldım mesela... Ayrıca oyunun sistem gereksinimlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Varlığınızı hissettirin...
İyi forumlar.

• Beğen
Tepkiler: Zera