Kategori Kuralları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Orion

Sunrise.
Sistem Yöneticisi
Seviye 1
9 Aralık 2017
150
84:27
0
Deneyim Puanı
68
oyunpat.png

Merhabalar,
Forumumuzda genel kuralların bulunduğu gibi çeşitli kategorilerde kendine özel kurallar barındırabilir. Fakat bu demek değildir ki bu kategorilerde genel kurallar geçerli değildir. Tam aksine, kategorilerin sahip olduğu özel kurallar genel kurallara ek olarak yazılmıştır. Forum kurallarını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Genel kurallara ek olarak bu kurallara uyulması bir zorunluluktur.

1. Sunucu Durumu
Tanıtımını yapacağınız sunucunun açık olması gereklidir. Eğer sunucunuz açık değilse ya bitirilmeye yakın olmalı, ya da yapımına başlanmış olmalıdır. Henüz kağıt üstünde olan sunucuların tanıtım konusu açılamaz.

Ayriyeten, eğer sunucunuz yapım aşamasındaysa konu içerisinde sık sık bilgilendirme yapılmalı, yeni eklenen şeyler bildirilmelidir. İster sunucunuzun sitesinde veya başka bir yerde duyurmuş olun konu içerisinde de bilgilendirme zorunludur.

2. Konu Düzeni ve Konu Başlığı
Konu başlıklarında ASCII karakterler abartılı olmamak şartıyla kullanılabilir. Ayrıca konu başlığında sunucu adresi bulunamaz. Sunucu adresi konu içerisinde yazılmalıdır, başlıkta değil.

Açtığınız konu içerisinde sunucu hakkında bilgi, sunucunun özellikleri -bunlar oyuncu sayısı, bellek sayısı gibi-, sunucuda yer alan sistemler, sunucu yetkilileri ve sunucunuzun adresidir. Ayrıca konuda sunucunuzun en az 4 resmi bulunmalıdır. Eğer tasarımlı bir konu yapıldıysa bu resim sayısı 3'e düşürülebilir.

3. Yeni Tanıtım Konusu Açmak
Aynı hesap birden fazla tanıtım konusu açılamaz. Ayrıca aynı sunucunun tanıtım konusu tekrar açılamaz. Eski konu aktifliğini yitirdiyse konuyu rapor edip öncelikle kaldırmalısınız. Ancak o zaman yeni tanıtım konusu açılabilir.

Tanıtım konusunu kimin açtığında dikkat edin. Eğer konuyu reklamcı açar ve sonra sunucudan ayrılırsa konuyu düzenlemek istemeyebilir. Ve konu kaldırılamayacak kadar aktifse konuyu açan üye değişimi yapılmayacaktır. Bu yüzden tanıtım konusunu sunucu sahibinin açması en sağlam yoldur.

*not : Forum yönetimi, bu kurallar üzerinde haber vermeksizin değiştirme yapabilir, kaldırabilir ve direkt yürürlüğe sokabilir. Yapılan tüm işlemlerde, üyelerin kuralları okuduğu kabul edilir ve ona göre hareket edilir. "Ben kuralları bilmiyordum." gibi bir savunmada tolerans gösterilmez.

Tepkiler: bifırtçekemmi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...