Kendi Takımını Yarat! - PES myClub Nedir?

Zera

Unknown End,,
Seviye 0
24 Aralık 2017
60
0
0
19
Deneyim Puanı
0


menü.png


Kim bilir, belki de PES'i daha da güzelleştiren şey, myClub olabilir mi? Buna siz karar verin.

Futbol oyununun tarihi...

Modu tanımaya başlamadan önce oyunu tanıyın...

Pes myClub Nedir?
Myclub, PES'in en çok ilgi gören, hatta PES'in oyuncu kitlesinin artmasına yol açan bu oyun modunda, hayalinizdeki takımı, hangi takım üzerine kurmak istediğinizi seçerek oyun moduna başlıyorsunuz. Modun başlangıcında oyun, size takımınızı iyi yerlere getirebilecek olan yetenekli ve güçlü oyuncuları sunuyor, bu oyunculardan bir tanesini tercih ederek takımınızı oluşturmaya başlıyorsunuz.

Oyun planına geldiğinizde, sahanın hemen yanında ki rakamlar takım ruhunuzu gösterir, oyuncuların takım talimatlarına uygun oyuncuları seçtikçe artar. Takım ruhunuz ne kadar yüksek olursa, o kadar takım oyunu sağlar. Toplam takım maliyeti ne kadar düşerse, takım ruhunda da ciddi anlamda düşme olur. Takım maliyetini, menajerin hemen altındaki rakamlardan görebilirsiniz.

(myClub; oyun planı)
pro-evolution-soccer-2018_z6vtia3pxnbk1rx208svygd1l.jpg


Modun içerisinde sadece oyun planı mı var? tabii ki de hayır. Aşağıdaki görselden genel menüyü görebilirsiniz. Genel menüde, ilk seçenekte takımınız ile maç yapabilirsiniz. Oyun planının altındaki seçenekten ise, takımınızın saha içerisindeki oynanışı düzenleyebilirsiniz. Diğer seçeneklerde ise, sağda bulunan seçenekten takımınızda ki mevcut oyuncuları, onun altındaki seçenekte takımınıza antrenman yaptırabilir onun da altında ki seçenekten hesabınıza gelen hediyeleri görebilirsiniz.

maxresdefault.jpg


Yan menülerde ise, takımınız için GP veya myClub parası kullanarak mevcut top açılımları yaparak, oyuncu elde edebilir ya da elinizdeki yetenek avcıları ile yetenek avcılarının yettiği kadar takımınıza oyuncu katabilirsiniz.

Top açılımı nedir? Ne işe yarar?
Top açılımı, içerisinde en iyisinden en kötüsüne kadar oyuncuların olduğu toplar mevcuttur. Bu topların her hangi bir tanesini açarak takımınıza rastgele oyuncu alırsınız. Toptan çıkan oyuncuyu, takımınıza ekleyebilir, serbest bırakabilir ya da satarak GP elde edebilirsiniz.

Yetenek avcısı nedir? Ne işe yarar?
Yetenek avcısı, takımınızla maç yaparak kazandığınız yeteneklerdir. Yetenek avcılarını kullanarak, yetenek avcısının elinizdeki uygun olan yetenekteki oyuncuyu oluşturup, takımınıza eklemeye yarar.

GP ve myClub parası nedir? Ne işe yarar?
GP, maç yaparak ya da yaptığınız şeylerden kazanılan oyun parasıdır. myClub Parası ise, zor kazanılan oyunun bazı aralıklarla verdiği, zor alınabilen oyun parası olduğu için gerçek lira ile de alınabilen oyun parasıdır. Sağ üst köşede, maviyle yazan G harfi mevcut olan GP'yi gösterir, sarı yıldız ise myClub parasını gösterir.

Oyunun PC versiyonu için buraya, PS4 versiyonu için buraya, Xbox versiyonu içinse buraya tıklayın...

Görüşmek Üzere!

pes-2018_6.jpg
 

Ekli dosyalar

Son düzenleme: