'Lion'

Dost; göze sezdirmeden gözyaşı silendir.
Seviye 0
9 Aralık 2017
49
0:09
0
19
Tekirdağ
Deneyim Puanı
4

Microsoft yakında Windows 10 kullanıcılarına, yaklaşmakta olan bir güncelleme ile Redstone 4'e eklenecek olan Redstone 4 araçları ile topladığı verileri arama araçları sunacak.

Microsoft, işletim sisteminin Microsoft'a gönderileceği verileri kontrol etmesi için Windows 10 kullanıcıları için Redstone 4 altında yeni araçlar sunacak. Bu yeni Redstone 4 araçlarına "Diyagnostik veri görüntüleyici ve Silinmiş tanı verileri" adı verilecek ve yeni "Teşhis ve geri bildirim" bölümünde yer alacak.
Microsoft, verilerini toplayarak kullanıcılarıyla ilgili casusluk yaptıkları gerekçesiyle eleştirildi ancak şirket birçok kez, şirketin hataları düzeltmek ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek için kullandığı "Telemetri Verileri" topladığını söyleyen iddiaları reddetti.

Adından da anlaşılacağı üzere, "Teşhis veri görüntüleyici", Windows 10 kullanıcılarının, OS tarafından toplanan ve Microsoft'a gönderilecek olan "Telemetri Verilerini" gözden geçirmesine izin verecek. Diğer seçenek olan "Teşhis verilerini sil", kullanıcıların verileri gönderilmeden önce silmesine olanak tanıyacak.
Halen bu redstone 4 araçları, Windows 10 Insider Preview'te yer tutucu olarak mevcuttur, ancak 17063 ve 17074 yapıları, redstone 4 sprig güncellemesinden önce canlı yayınlanacağı bildirilmektedir.

Sadece bu değil, Microsoft ayrıca kullanıcıların tuş vuruşlarını izleyerek Microsoft tarafından üretilen sözlüğe erişmesine izin verecek. Kullanıcılar sözlüğü temizleyebilecek ve OS tarafından kaydedilen tüm öğeleri görebilecek.
Bu redstone 4 araçları esasen, kullanıcılara toplanan verilerin Microsoft'a ne gönderildiğini ve hangilerinin Microsoft'a gönderilmediğini kontrol etme yeteneği kazandıracaktır. Bu eylem, şirketin zaman zaman karşı karşıya kaldığı "Kullanıcılarını Casuslukla Mücadele" eleştirisine karşı bir miktar baskı çıkaracaktır.

 

ByZiya

Yönetici
Seviye 0
12 Aralık 2017
201
0:56
0
Deneyim Puanı
2
Bir Windows 10'um olmadı be. Güzel bir yazı, ellerine sağlık.
 

MFG

Seviye 0
Seviye 0
24 Aralık 2017
70
0
0
18
Deneyim Puanı
0
Windows 7 yi senelerdi kullanıyorum ve değişmem hiç bir şeye.
 

SH4D

my silence is just another word for my pain
Seviye 0
22 Ocak 2018
94
0:14
0
Deneyim Puanı
6
Güncelleme güzel olur, bekliyoruz.