Mimarlıkta Yardımcınız Olacak Eklentiler ve Bunlar Hakkında Bilgiler

Kyalun

QuaBlocks Sahibi - Mimar
Seviye 0
9 Aralık 2017
45
0
0
16
Denizli
Credits
0
Merhaba arkadaşlar, ben Murat. Bu konumda sizlere yapı yaparken yardımcı
olacak eklentilerden bahsetmek istedim, umarım beğenirsiniz. Daha fazla kaynağı video paylaşım ortamlarından bulabilirsiniz.

Mith'dír By MrBatou
  • WorldEdit
WorldEdit sadece bir eklenti değil bana göre... Aslında çok yararlı bir şey. Sadece komut yardımı yapmıyor, yapıya güzel detaylar vermenizi sağlıyor.

WorldEdit içinde çok fazla komutun, komutlarını da sunuyor bizlere. Örneğin //Br komutunu çoğu arkadaşımız bilir. Br kelimesinin açılımı Brush'dır. Bu 1 komut. Bu komutun içinde de bir kaç tane komut var. Bunların çoğunu öğrenmek lazım... Örneğin üstteki yapıyı yapan MrBatou, Minecraft'ın tanınmış mimarlarından birisi, gayet de başarılı bir şahıs. Kendisi örneğin bu yapısında WorldEdit eklentisinden yararlanmış olabilir.

Sizler bir parça yapı yapmayın, bir kaç parça yapıdan oluşan bütünler yapın. Şahsen ben o yapıları çok fazla severim. Ayrıca bu eklentinin içinde Script dediğimiz bazı olaylar var... Bunları sizinle paylaşmak isterdim açıkcası ama bunlar biraz mimari sırlara giriyor. Ve her mimar kendisine yardımcı olan bir şeyi açıkladığında, o mimar gözden düşebiliyor bazı nedenlerden. Siz de 'WorldEdit Script' yazarak arama motorlarından araştırıp, bu Script denen olaya dair bilgi edinebilirsiniz...

ByZiya

Yönetici
Seviye 0
12 Aralık 2017
201
0:56
0
Credits
0
Tek worldeditten bahsetmen kötü olmuş; VoxelSniper gibi eklentilerden de bahsedebilirdin.

• Beğen
Tepkiler: Kyalun

Technical

Seviye 0
Seviye 0
12 Aralık 2017
13
0
0
15
Credits
0
SpeedBuilders'ları bilirsiniz sanırım hızlı builderler worldedit kullanmıyor bazıları el ile yapıyor daha keyifli uğraştırıcı ama neyse güzel konu.