Müziğin Sesini Aç, Gölü At - FIFA Nedir?

Zera

Unknown End,,
Seviye 0
24 Aralık 2017
60
0
0
19
Deneyim Puanı
0


fifa-18-1920x1080-ea-sports-4k-7854.jpg


FIFA'dan lisans alan oyun geliştiricisi Electronic Arts, oyun serisinin başlangıcı 1993 yılında FIFA International Soccer adıyla ilk kez piyasaya sürdü. O zamanlar zamanımızda ki gibi oyunlar çok fazla değildi, oyun gerçekten büyük bir ilgi görmüştü. İleri ki günlerde, FIFA Soccer 95 ve 96 olarak piyasaya sürüldü, FIFA 97'nin çıkmasıyla beraber diğer serilerde bu adı kullanmayı tercih etmişlerdi.

(FIFA 16 oynanış)
fifa_16_13.jpg


FIFA 95 çıkması ile oyun yeni bir değer kazandı, oyuna kulüp takımlarıyla oynama geldi ve bunun gelmesiyle oyunun tarihi başlamış oldu. FIFA 96 çıktığında ise FIFA lisansıyla artık gerçek oyuncu isimleri kullanılmaya başlandı. Bazı serilerinde Dünya Kupası (World Cup) adını olarak serisini devam ettirdi. Ardından gelen PES'in piyasaya çıkması EA için kabus oldu, oyunu popülerlik bakımından bitirdi ve kazanç payını da düşürmüş oldu. Oyunun kapak tasarımı, o yılın efsaneleri ya da en iyileri koyuluyordu, günümüz FIFA 18'de ise kapak tasarım olmak üzere bir çok yerde Cristiano Ronaldo bulunuyor.

(FIFA 17 oynanış)
fifa-17-02.jpg


Herkes tarafından bilinen, FIFA Futbol Federasyonu'nun da katkılarıyla günümüzde grafik,gerçeklik ve oyunu bir tık önde götüren lisanslarıyla FIFA, rakibi PES ile rekabetini her yıl her yeni serisinde sürdürmektedir ve oyunlar karşılaştırıldığında FIFA her daim önde olarak görülür.

Oyunu daha da güzel yapan bir diğer özelliği ise FIFA'nın son 3 serisinde bulunan Journey modunda yer alan Alex Hunter yolculuk modu ve Online oynanan FIFA Ultimate Team Draft modunu da unutmamak gerek.

(FIFA 18 oynanış)
RONALDO_SII_BACK_UPDATED_FULLRES_wm.jpg
 

Ekli dosyalar

Son düzenleme: