Zera

Unknown End,,
Seviye 0
24 Aralık 2017
60
0
0
20
Deneyim Puanı
0


Hepinize Merhaba!
Günümüzde hayla devam eden PES 2013 tutkusu, PES 2018 çıkmasına rağmen bitmek bilmiyor.
Japon geliştiricileri KONAMI, her yıl yeni serisini devam ettirdiği halde PES 2013 severlerini yeni serilerine beğendiremedi.

Büyük kitlelere ulaşan serilerin en güzel PES serisi olarak görülen PES 2013, şuan bile hala internet kafeler de ve PlayStation kafelerde oynanmaya devam ediliyor.PES 2013 serverlerinin yeni serilere yönelik yaptığı bir çok eleştiri var, en çok eleştiri FİFA'ya ayak uydurdu oldu. Belki bu eleştirinin doğru olduğunu biliyoruz ancak eğer PES FIFA'ya benzemeye çalışmasaydı ya da FIFA'ya ayak uydurmasaydı gerçekten geride kalabilirdi. Oyunun FIFA ile bire bir gitme üstünlüğüne rağmen PES oyuncuları FİFA'dan hayla geride olduğundan bahsediliyor.

Severlerin bir tür eleştirisi daha var, oyunun seriden seriye zorluk seviyesi yani yapay zekanın daha da zorlaştığı yönünde. Oyunun zorlaştığı kesin ancak, oyunda zorlaşma olmasaydı veya oyun daha da kolaylaştırılsaydı belki oyunun tadı tuzu kalmazdı diyebilirim çünkü, oyundaki amaç gol atmak siz bir maçta 2 gol atacak olursanız fazlasıyla keyif alırsınız ama 12 gol atarsanız oyunun pekte zevki kalmıyor. Hatta oyunu profesyonel oynayanlar varsa buna bende dahi, sürekli gol attığınızda rakibiniz ya oyundan çıkabiliyor, ya da sinirinden gamepad veya klavyeyi kırabiliyor.

Aslında oyunun oynanmasının ciddi bir sebebi bulunuyor, yama ve mod yapımcılarının günden güne oyuna uygun güncelleme getirmesi ve bu seri için güncelleme yapımcılarının sıkılmaması. Her gün oyun için yeni bir oyuncu verisi, oyuncu transferleri ve de PES 2018'de ne varsa PES 2013 için uygun hale getirip yama platformlarında paylaşılıyor ve severler bunu paylaşıldığı gibi alıp oyununa ekliyor böylece oyun hep güncel ve yeni kalmış oluyor. Bir diğer yanıysa eleştirilerden de olduğu gibi oyunun basit ve zevkli olması gol atmak ve gol yemekten usanmayan severler var. Son olarak ise diğer serilerde bulunmayan değişiklikler bu seride olunca severler oyundan sıkılmıyorlar.

Konumuz bu kadardı, yazıma vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ediyorum, iyi forumlar.

Görüşmek Üzere!

 
Son düzenleme: