Bluter

Seviye 0
Seviye 0
1 Şubat 2019
32
101:05
0
Bluter#0074
Deneyim Puanı
149
1364


1365


Herkese merhaba değerli Oyunpat üyeleri. Bugün sizlere 2013 yılına damga vurmuş, birçok kişiyi korkutmuş, hatta sandalyesinden düşürmüş korku oyunlarından birisi olan Outlast'ın Türkçe yamasını sizlere sunacağım.

1366


Bol Korku, Bol Gerilim
Outlast, 2013 yılında Red Barrels adlı oyun firması tarafından piyasaya sürülmüştür. 1 yıl sonra ise DLC tadında çıkmış ama, ana oyun teması içeren Outlast: Whistleblower çıkmıştır. Tam 3 yıl sonra ise serinin 2. ve son oyunu çıkmış ve seri sonlanmıştır. Fakat bu serinin ilk oyunu hala oynanmaktadır. Türkiye'de de "sandalyeden düşüren" oyun lakabı ile anılmaktadır. Sonuçta içerisinde birçok korku ögesi bulunuyor. Outlast, birçok oyuna da ilham kaynağı olmuştur. Ayrıca ilk oyunun geçtiği yer, Almanya'da bir akıl hastanesi olduğu biliniyor. Ancak bunların hepsi sadece teoriden ibaret. Sonucunda Outlast, hem korkutucu, hem gerilimli hem de akılda soru işaretleri bırakan bir oyun olmayı başarmıştır.

Türkçe Yama İndirmek ve Kurmak
Belki biliyorsunuzdur, Outlast'ın İngilizcesi karışık ve zordur. İngilizce'yi iyi bilmediğiniz taktirde, oyunu oynarken birçok şeyi anlamayabilirsiniz. İşte bunun için Türkçe yama duruyor. Türkçe yamayı indirmek için buraya tıklamanız yeterli olacaktır. VirusTotal sonuçlarını ise buradan görebilirsiniz. VirusTotal'de 67'de sadece 1 adet sonuç çıkmış olması dosyanın içerisinde virüs olduğu anlamına gelmiyor. O yüzden endişelenmenize gerek yok. Türkçe yamayı indirdikten sonra ise geri kalan her şey çok basit. Kurulum dosyasını açtıktan sonra oyunun kurulu olduğu dizini açmanız yeterlidir. Oyun kurulduktan sonra oyuna girdiğinizde menünün Türkçe olduğunu göreceksiniz. Fakat ayarlardan altyazıyı açmayınız gerekiyor. Aksi taktirde, oyuna girdiğinizde altyazılar olmayacaktır. Ve artık oyunu sorunsuz bir şekilde, Türkçe hali ile oynayabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar, iyi korku dolu anlar dilerim.
 

Ekli dosyalar