Oyun Planı - PES 2018

Zera

Unknown End,,
Seviye 0
24 Aralık 2017
60
0
0
20
Credits
0


maxresdefault.jpg


Siz değerli PES severler, şimdi sizlerle maça başlamadan önceki sizi galibiyete götürecek olan oyun planı İngilizce adıyla Game Plan hakkında bilgiler edineceğiz.

Öncelikle aşağıda bulunan fotoğrafı gözlemleyelim. Sanırım daha çok oyuncu yüzleri dikkatinizi çekmiş olmalı. Evet, PES 2018'in oyun planında neredeyse tüm takımların gerçek oyuncu yüzleri bulunuyor ancak bu özellik önceki serilerde, gerçek oyuncu yüzleri yerine oyunun yapmış olduğu oyuncu yüzleri bulunuyor. Ama tabii ki siz bunu yama ile de yapabiliyorsunuz. Yama hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz sizi buraya alalım.

Oyuncuların bulunduğu bölüme Saha veya ilk 11 kadrosu da denebilir. Yan bölümde ise kadro dışı yedek oyuncular bulunur. Bu oyuncuları maç sırasında ilk 11'de oynayan bir oyuncunuzu çıkartıp yerine yedek oyunculardan bir oyuncunuzu maça dahil ederek değişiklik yapabilirsiniz, tabii isterseniz yapmayabilirsiniz bu size kalmış. Alt taraftaki bölüm ise, oyun planı menüsü olarak adlandırılır. Karşı taraf ise rakibin oyun planıdır.

gameplanpes.jpg


Oyun planı menüsünde saha ikonlu kısımda diziliş,hücüm ve defans talimatları,gelişmiş talimatlar ve markaj ayarları yaparsınız. Takım dizilişini sahada sol alttan görebilirsiniz.

Forma ikonlu kısımda, sahada ki oyuncuları düzenlersiniz. Unutmadan oyuncuların en iyi olduğu mevki de oynatın (oyun kolunda X tuşu) ile oyuncu pozisyonlarını düzenlersiniz, (oyun kolunda Y tuşu) ile de oyuncunun yeteneklerine bakabilirsiniz.

Krampon ikonlu kısımda, hangi oyuncunun korner,serbest vuruş,korner,penaltı kullanacağını ve hangi oyuncunun kontra atağa destek olacağını belirlersiniz.

Ayar ikonlu kısımda, kadro üzerinde ayarlar yaparsınız ve en sonda dosya ikonlu kısımda ise eğer taktik ayarlarınızı beğendiyseniz ve kaybolmasın istiyorsanız bu kısımdan kaydedebilirsiniz.

gameplan.jpg