PlayerUnknown's Battlegrounds'ta Zirveye Doğru

Orion

Sunrise.
Seviye 0
Seviye 1
9 Aralık 2017
149
85:06
0
Credits
0
oyunpat.png


pubg.jpg

[/FONT]​
Merhabalar, tatlı mekanıma hoş geldiniz. Şüphesiz oyun piyasasını domine eden ve kasıp kavuran oyunlardan biri de PlayerUnknown's Battlegrounds. Ama biz onu daha çok optimizasyon problemleriyle tanıyoruz. Her ne kadar eskisi kadar olmasa bile bu sefer başı Çin'li oyuncuların sunucu gecikmesinden dolayı olan şikayetleri ile dertte. Neyse ki biz o kadar şanssız değiliz ve oyunu rahatça oynayabiliyoruz (eğer bilgisayar sorununu halledebilirseniz).

Ama bugün konumuz bunlar değil. Bugün PlayerUnknown's Battlegrounds'ta başarılı olmak için 2 ana başlıkta söz edeceğiz. Bunlar Bölge Seçimi ve Avcılık. Bu 2 ana başlık için ayrı ayrı bilgiler ve taktikler vereceğiz. İçecekler hazırsa başlayalım.

PLAYERUNKNOWNS-BATTLEGROUNDS-12937715.jpg


Bölge Seçimi

Oyun içerisinde atlayış yapacağınız bölge çok önemlidir. Çünkü atladığınız bölge sizin kaderinizi
kökten değiştirebilir. Hani derler ya, seçtiğiniz yazı tipi sizi vezir de eder, rezil de. Bu da onun gibi bir şey aslında. Eğer yanlış bölgeyi seçerseniz ilk 50'yi bile göremeyebilirsiniz. Ama doğru bölgeyi seçerseniz akıllıca hareketlerle ilk 5'i garantiliyebilirsiniz.

Seçtiğiniz bölgeler olabildiğince tenha bölgeler olmalı. Buradaki yağmaların kalitesi düşük olsa dahi sakin bir başlangıç ve soğukkanlılıkla yavaş yavaş ilerledikçe yeni yağma yerleriyle envanterinizi adam edebilirsiniz. Zaten kalabalık yerler bir süre sonra boşalabiliyor ve çatışma çıkacak, diğer adamlar burada endişesiyle bazı binalar boşa geçilebiliyor.

Bu binaları dikkatlice ve pusu kurulmadığından emin olarak yağmalarsanız güzel eşyalar alabilirsiniz. Girilmiş evlerede göz atmanız iyi olabilir bence. Bunun sebebini örnekle açıklamak istiyorum: Diyelim ki bir oyuncu 3. seviye kaska sahip ve yağmaladığı evde 2. seviye kask buldu. Onu orada bırakır ve eğer sizde 1. seviye kask sahibiyseniz 2. seviye kaskı alabilirsiniz. Bu en basit örneklerden birisi.

Ayrıca araba bulmaya çalışın...

.jpg


Avcılık
Öncelikle PlayerUnknown's Battlegrounds'taki oynayış stilinizi belirlemeniz lazım. Sessizce giden, çatışmaya katılmayan ve son vuruşu yapıp kazanan kişilerden misiniz? Yoksa cesareti olan meydana çıksın kafasıyla tüm çatışmalara giren mermi sıkma hastası kişilerden misiniz bunları bilmelisiniz.

Eğer Sessiz İlerliyorsanız...
Eğer sessiz oynayan kişilerdenseniz sınıra çokta yakın olmayan yerlerde durup gazın gelmesiyle koşturan kişileri avlamayı deneyin. Çoğu kişi ölmemek için koştururken siz onları gafil avlayabilirsiniz. Eğer sizin içinde tehlike alarmları çalmaya başlıyorsa sizde daha gizli şekilde koşun ve başka bir yere pusup orada av arayın.

Çember iyice küçülüp artık sonlara kaldığınızda ise iş artık ilk gören olmaktan geçiyor. Eğer adamları ilk görürseniz durumu anında lehinize çevirebilirsiniz.

Eğer Savaşa Meraklıysanız...
Eğer çatışmalara katılıyorsanız olabildiğince yerinizi belli etmemeye çalışın. Ayrıca sadece pusup oyunda en fazla 10 mermi harcayanlara göre siz daha fazla mermi harcadığınız ve çok daha fazla atış yaptığınız için zamanla silah kullanma ve nişanda daha iyi olabilirsiniz.

Birincilik sizi kovalasın.
İyi forumlar!
 
  • Beğen
Tepkiler: ByZiya