Şampiyon Tanıtımı : Ahri

hsynpng

Seviye 0
Seviye 0
3 Şubat 2019
47
19:37
0
Deneyim Puanı
208
Şampiyon Tanıtımı : Ahri
Yetenekler

Pasif : Öz Hırsızı


Bir büyü rakibe her isabet ettiğinde bir Öz Hırsızı yükü verir (büyü başına azami 3 yük). 9 yüke ulaştığında, bir sonraki büyüsü rakibe isabet ettiğinde Ahri'nin iyileşmesini sağlar.

Aldatan Küre
Bedel: 65/70/75/80/85 Mana
Menzil: 880


Ahri, küresini ileri fırlatıp geri çeker; küre giderken büyü hasarı, dönerken de Gerçek hasar verir. Küresi hareket halindeyken Ahri zamanla azalarak biten hareket hızı artışı kazanır. Giderken 40/65/90/115/140 (+35% Yetenek Gücü) büyü hasarı, dönüşte 40/65/90/115/140 (+35% Yetenek Gücü)gerçek hasar verir.Küresi hareket halindeyken Ahri zamanla azalarak biten hareket hızı artışı kazanır.

Tilki Ateşi
Bedel: 50 Mana
Menzil: 700


Ahri'nin fırlattığı üç tilki ateşi, kısa bir süre sonra yakındaki hedeflere kilitlenip saldırır.
Fırlatılan üç tilki ateşi. yakındaki rakiplere (öncelikli olarak şampiyonlara) kilitlenerek, 40/65/90/115/140 (+40% Yetenek Gücü) büyü hasarı verirler.Birden fazla tilki ateşiyle vurulan rakipler, her ilave tilki ateşinden %30 olmak üzere tek bir rakip için azami 0 hasar alır.

Ayartan Öpücük
Bedel: 85 Mana
Menzil: 975


Ahri'nin gönderdiği öpücük, isabet ettiği rakibe hasar verir ve onu ayartarak uslu uslu Ahri'ye doğru gelmesini sağlar.
Rakibin 60/90/120/150/200 (+50% Yetenek Gücü) büyü hasarı alarak ayartılmasına ve 1/1.25/1.5/1.75/2 saniye boyunca uslu uslu Ahri'ye doğru yürümesine neden olan bir öpücük fırlatır.

Ruh Saldırısı
Bedel: 100 Mana
Menzil: 450


Ahri ileri atılarak, yakındaki 3 rakibe (şampiyonlara öncelik verir) hasar veren öz ışınları gönderir. Ruh Saldırısı, bekleme süresine girmeden önce üç defaya kadar kullanılabilir.
Çevik bir hareketle fırlayarak attığı 3 öz ışınıyla yakınındaki rakiplere (öncelikli olarak şampiyonlara) 70/110/150 (+30% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. Bekleme süresine girmeden önce 10 saniye içinde üç defaya kadar kullanılabilir.

Şampiyon KostümleriHanedan Ahri

1415Geceyarısı Ahri

1418Tilki Ateşi Ahri

1412Popstar Ahri

1411


Gözüpek Ahri

1410


Okullu Ahri

1409


Ahri'nin Hikayesi :

Güney Ionia Ormanları'nda dolaşan diğer tilkilerin aksine, Ahri etrafındaki büyülü dünyaya karşı tuhaf bir bağlantı hissediyordu; her nedense bir şeylerin eksik kaldığı bir bağlantı... İçten içe, dünyaya geldiği halinin kendisine uymadığını düşünüyor, bir gün insan olmanın hayalini kuruyordu. Bu dileğine ulaşması mümkün görünmüyordu; ta ki insanlar arasındaki bir savaşın sonuçlarını görene dek... Karşılaştığı manzara tüyler ürperticiydi; toprak, yaralı ve can çekişen askerlerle kaplıydı. İçlerinden birine doğru çekildiğini hissetti: Giderek zayıflayan bir sihir alanı ile çevrelenmiş, can vermek üzere olan, cübbeli bir adam. Ahri adama yaklaştı, içinde bir şeylerin harekete geçtiğini ve adama anlam veremediği bir şekilde ulaştığını hissetti. Adamın yaşam enerjisi, görünmez sihirli kanallardan geçerek Ahri'nin içine aktı. Bu, oldukça yoğun ve baş döndürücü bir histi. Sarhoşluğu geçtiğinde, değiştiğini fark etti. Çok sevindi. Şık beyaz kürkü dökülmüş, vücudu uzun ve kıvrak bir görünüm almıştı; etrafındaki insanlarınkine benzer bir görünüm...

Ancak, insan şekline bürünmesine rağmen, geçirdiği dönüşümün tamamlanmadığının farkındaydı. Kurnaz bir yaratık olan Ahri, insanların adetlerine uyum sağladı ve muhteşem cazibesini, hiçbir şeyden haberi olmayan erkekleri kendine çekmek için kullandı. Baştan çıkarıcı güzelliğinin büyüsü altına girenlerin yaşam enerjisini tüketiyordu. İnsanların ihtiraslarından beslenmek, Ahri'yi hayaline adım adım yaklaştırıyordu; can aldıkça, içinde büyüyen garip bir pişmanlık duygusuyla baş başa kaldı. Bir tilkiyken sonuçlarını hiç umursamadığı hareketleri hakkında şimdi ikinci kez düşünüyordu. Gelişmekte olan ahlak anlayışının sancılarıyla baş edemeyeceğini fark etti. Bir çözüm arayışı içerisindeki Ahri, Runeterra'nın en yetenekli büyücülerine ev sahipliği yapan Savaş Enstitüsü'nü buldu. Enstitüde League of Legends'a (Efsaneler Ligi) hizmet ederek, insanlara daha fazla zarar vermeden insanlığa ulaşmak için ona bir fırsat sunuldu.

''Merhamet insana özgü bir lüks... ve sorumluluktur.''

-Ahri
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Tepkiler: OrcunKAPLAN