Soğuğa Karşı Çetin Mücadele - The Long Dark Nedir?

Orion

Sunrise.
Sistem Yöneticisi
Seviye 1
9 Aralık 2017
150
83:20
0
18
İstanbul, Türkiye
Deneyim Puanı
60
oyunpat.png

maxresdefault.jpg

Zombi yok, sadece sen ve kar...

Soğuk... Mücadele... Ölme korkusu... Bunları içine alan bir oyun gördünüz mü hiç? Gördüyseniz bile sizi The Long Dark gibi üşütür, mücadele etmeye zorlar mı?

The Long Dark gördüğüm en iyi yapımlardan biri. Hinterland Studio tarafından 22 Eylül 2014 tarafında piyasaya sürüldü. Bir süre önce WINTERMUTE adı verilen hikaye moduyla tekrar sahaya dönüş yapınca gerçekten sevinmiştim. Her ne kadar ben de olmasa dahi YouTube'da videolarının çekileceğini biliyordum ve sadece izlemek bile beni üşütüyordu.

The_Long_Dark.jpg

Gerçekten koskocaman, süprizlerle dolu bembeyaz bir haritaya sahip. Her an bir ayı, kurt veya sizin için yemek anlamına gelen geyikler karşınıza çıkabiliyor. Uzakta birazdan ölecek olan geyiği bir an kurt zannetmek ise en büyük korkularımızdan birini oluşturuyor.

Su içmeniz, yemek yemeniz, kendinizi ısıtmanız gerek. Hipotermiden ölebilir, siz rahat rahat giderken gelen bir kurt sizi ölümcül şekilde yarayabilir. Suyunuz yoksa tuvaletten su çekmek gibi iğrenç şeyler yapmak zorunda bile kalabilirsiniz. Stacy'nin Üzümlü Gazozunun oyundaki favori içeceğim olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim.

Oyunun yapımcısı Hinterland Games, sürekli güncelleme getireceğini söylüyor. Bu da oyunu almamız için başka bir neden.

71e00af99061d6c0f4407e53865e797aa33164ad.jpg

The Long Dark, yeni gelen hikaye moduyla ve sürekli güncellenmesiyle kesinlikle listenize eklemeniz gereken bir oyun. Fiyatı pahalı gelse dahi indirimlerde almanız gereken bir oyun. Oyunun Steam adresi için hemen buraya tıklayın!

Peki sen hayatta kalabildin mi?