Bluter

Seviye 0
Seviye 0
1 Şubat 2019
31
101:05
0
Bluter#0074
Credits
0


Sony, PlayStation 5 için hangi tür oyunlar getirecek?

Sony, çıkaracakları yeni konsolları olan PlayStation 5 için çok oyunculu oyunlara odaklandılar.
Önceliği bu tür oyunlara vermek doğru bir karar olmuş.
Ne yazık ki PlayStation 5 çıktığında, tek kişilik ya da PlayStation 5'e özel oyunlar çıkmayacak.
Bu biraz üzücü bir durum. İsterseniz habere biraz daha yakından bakalım.


Shawn Layden, daha önce PlayStation 5 ile ilgili planlarından bahsetmişti. PlayStation 5 için çok oyunculu oyunların daha fazla olacağı ve PlayStation 4'e olduğu gibi özel oyunların konsolu sıkmayacağını belirtti. Tabii ki özel oyunlar ve diğer tür oyunlar bulunacak. Fakat çok fazla değil. Bu sayede konsolu sıkmayacaklarını ve daha geniş kapsamlı çok oyunculu oyunların bulunacağını belirtti. Yani Uncharted, God of War, Spider-Man gibi oyunları PlayStation 5'de göremeyeceğiz. Fakat özel oyun olarak, PlayStation 5'e özel çok oyunculu oyunlar çıkartacaklarını söylediler. Bu sefer daha özgün ve diğer sade konsollardan ayrı bir proje planlıyorlar. Çünkü, sadece çok oyunculu oyunların bulunduğu bir konsol üretirler ise büyük bir oyuncu kitlesi sağlarlar. Bunun sebebi ise çok oyunculu oyunlar oynayan kitlenin 15 milyondan fazla olması. Fakat dahaca ne yapacakları tam olarak belirlenmemiş durumda.

1322

PlayStation 5'de bazı Battle Royale oyunlarını da göreceğiz. Örnek olarak Apex Legends, PUBG, Realm Royale ve Fortnite. Çünkü bu oyunların oyuncu kitlesi yüksek durumda. Ancak kendileri Apex Legends'e biraz daha fazla öncelik vereceklerini belirttiler. Nihayetinde Apex Legends, diğer Battle Royale oyunlarını geçmiş bulunmakta. Tabii ki bu durum ilerleyen zamanlarda değişecektir. Ayrıca herhangi bir Call of Duty oyunu PlayStation 5'e çıkacak olursa oyunun tek oyunculu modunun kaldırılabileceği ve PlayStation 4'e çıkarılabileceğini belirttiler. Tabii ki bu durumun gerçekleştirilebileceği dahaca açıklanmadığı için şüphelenmeye gerek yok. Ayrıca diğer çok oyunculu oyunlarında PlayStation 5'e çıkabileceği söylendi. Örnek vermek gerekirse; Paladins, Overwatch, Warface ve H1Z1 gibi oyunlarında çıkması bir ihtimal. Sonuçta bu oyunlarda çok büyük olmasa da, aktif bir oyuncu kitlesine sahip.

Yani sonucunda anlayabiliriz ki Sony PlayStation 5'e daha çok, çok oyunculu oyunlara yer verecek. Çok oyunculu oyun endüstrisini ayakta tutmak için ellerinden geldiklerini yapacaklarını ve konsolları için daha fazla oyuncu kitlesi çekmeye çalışacaklar. Ancak yine akılda kalan sorular bulunuyor. Hem de çok fazla.


:: Peki sizce Sony, kırılan PlayStation 4'ün ardından çıkaracağı yeni konsolda nasıl önlemler alacak? Sizce yeni PlayStation konsolunda sadece çok oyunculu oyunlar mı bulunacak?
 
Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Byilmaz91 ve Garp

Badisebi

Seviye 0
Seviye 0
1 Ocak 2018
23
5:29
0
21
batuhan.gen.tr
Credits
0
Sadece çok oyunculu olmaz bana kalırsa konsollarda çok oyunculu oyun oynamak işkence. Daha çok hikaye bazlı oyunlar güzel gidiyor ya da spor, yarış vs.