TahaKAYA

Seviye 0
Seviye 0
24 Ocak 2019
10
9:08
0
19
Deneyim Puanı
13
Öncelikle selamlar değerli forum üyeleri bugün sizlere '"Tasarım yapmak artık daha kolay!" adlı konumu sunacağım.

1. Adım (Kayıt Olup, Giriş Yapmak)

2 türlü giriş yapabiliyoruz siteye bunlar ; Google hesabınız ile giriş yapma yada kayıt olmaktır.

1549630949778.png

Siteye girdiğinizde sizi böyle bir sayfa karşılıyor, eğer Google ile giriş yapmak istiyorsanız Google'a Gmail &
E-Mail ile kaydolmak istiyorsanız butona tıklayın ve Google & Email hesabınızı seçin. 'Sign up with E-Mail' butonuna tıklayıp da kayıt olabilirsiniz bu yöntemi kullanmak isteyen arkadaşlar, butona tıklayıp açılan sayfa da Email ve bir şifre belirleyip kayıt olabilirler.

❥ 2. Adım (Giriş Yapmak)

Google hesabıyla giriş yapan arkadaşlarımız Google butonuna, Sign up with E-Mail seçeneğini seçen arkadaşlarımız ise E-Mail ve şifresini yazarak giriş yapabilirler.

❥ 3. Adım (Site Kullanımı)

Sitenin kullanımı çok basit, giriş yaptıktan sonra sol üstte 'Canva' logosunun altında bulunan 'Create a design' butonuna tıklıyoruz.
Diğer kısımlar bizi ilgilendirmiyor tek kullanacağımız yer burası fakat siz isterseniz siteye kurcalayabilirsiniz.

❥ 4. Adım (Tasarım Yapma)

Sosyal medya, belgeler, personel, eğitim gibi bir çok katogori var bunlardan birini seçiyoruz.
İstediğimiz bir şeye tıkladıktan sonrası çok kolay sol da bulunan butonlardan tasarımızın arkaplanından tutun her şeyine kadar değiştirebiliyoruz.
O yandaki butonlardan tasarımınızı istediğiniz şekle sokabilirsiniz burdan sonrası sizdedir.

5. Adım (Yaptığımız Tasarımı İndirme)

Üzerinde çalıştığımız tasarımımız bittikten sonra sağ üstte bulunan 'Download' butonuna tıklayıp ne tür olarak indirmek istediğinizi seçeceksiniz örneğin ; PNG, JPG, PDF STANDART, PDF PRINT gibi seçenekleriniz bulunmaktadır.

Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. İyi günler :)

Tepkiler: Garp

Bluter

Seviye 0
Seviye 0
1 Şubat 2019
32
101:05
0
Bluter#0074
Deneyim Puanı
149
Tasarım yapmakta çok usta olmayan ve orta düzeyde tasarım yapmak isteyenler için yararlı bir konu olmuş. Ama biraz daha detaylı bir şekilde anlatabilirdin.

Tepkiler: Garp

TahaKAYA

Seviye 0
Seviye 0
24 Ocak 2019
10
0
19
Deneyim Puanı
13
Tasarım yapmakta çok usta olmayan ve orta düzeyde tasarım yapmak isteyenler için yararlı bir konu olmuş. Ama biraz daha detaylı bir şekilde anlatabilirdin.
Öncelikle güzel yorumun için teşekkür ederim, ben de isterdim daha detaylı anlatmak fakat işte zamanım yok hemen hızlıca ve insanlara yardım edebilecek kadar yazabiliyorum :)

hsynpng

Seviye 0
Seviye 0
3 Şubat 2019
47
19:37
0
Deneyim Puanı
208
Canva cidden çok kullanışlı daha öncede vardı fakat ben web sitesi yerine telefondan uygulamasını kullanıyorum. Cidden çok iyi bir uygulama istediğim her şeyi buradan gerçekleştirebiliyorum. Ama web sitesinde daha fazla içerik olduğunu düşünüyorum. Eline sağlık iyi forumlar..

Tepkiler: Garp ve TahaKAYA

TahaKAYA

Seviye 0
Seviye 0
24 Ocak 2019
10
0
19
Deneyim Puanı
13
Canva cidden çok kullanışlı daha öncede vardı fakat ben web sitesi yerine telefondan uygulamasını kullanıyorum. Cidden çok iyi bir uygulama istediğim her şeyi buradan gerçekleştirebiliyorum. Ama web sitesinde daha fazla içerik olduğunu düşünüyorum. Eline sağlık iyi forumlar..
Güzel yorumun için teşekkürler :)