Tatlış Grafikli Koloni Kurma Oyunu! - Unrect Nedir?

Orion

Sunrise.
Sistem Yöneticisi
Seviye 1
9 Aralık 2017
150
84:29
0
Deneyim Puanı
68
.png

ss_ac95b14acb5c085bb3194c32b137f9761851be25.jpg

Koloni kurma oyunlarına bir yenisi daha ekleniyor!

Sedate Games'in ilk oyunu! Unrect!

Türk oyunları görmeye başladık son zamanlarda. Bu bizi çok gururlandırıyor. Özellikle Türkiye'nin Crytek'e yatırım yapmasından sonra "Hey gidi aslanlar be!" demiştim. Ama konumuz ne Crytek veya onların yeni oyunlarının ne olacağı değil.

Bugün Sedate Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan Unrect, 2 yıldır geliştirilme aşamasında. Tabii şöyle diyebilirsiniz: 2 yıl bu adamlar ne kadar yatmış, bu oyun 2 yılda yapılır mı? Biz de öyle düşündük fakat oyunu geliştiren bir lise öğrencisi. Tek kişinin eseri bu oyun.

Peki oyunda tam olarak ne yapıyoruz? Okumaya devam edin ve bunu öğrenin!

ss_3c4074b82532c0d312b8e02d7f92670ffd8a9a8e.1920x1080.jpg

Unrect'in delice bir oyun olduğunu söyleyerek başlayalım. Kocaman mağarala sahip. Dünyanın binbir yerinde birçok kaynak var ve bunları toplamamız gerekiyor. Kolonistler üretmemiz, kolonimizi korumamız ve daha birçok şey. Oyuna isimsiz kahramanımız ile başlıyoruz ve ona koloni kurmasında yardım ediyoruz.

Yaşam kaynakları bu oyunda çok önemli. Onlarla sağlımızı yenileyebiliyor veya yeni kolonistler üretebiliyoruz ki, bunları yapabilmek için özlere sahip olmamız gerekiyor. Bunları da düşmanlarımızı yok ederek veya gizemli, korkutucu mağaralara girerek toplayabiliyoruz.

Oyunun evreninde birçok keşfedilmemiş yer var. Buralara giderek üretim kapsüllerini toplamalısınız. Yeni kolonistler üreterek koloninizi genişletmelisiniz. Ayrıca bu üretim kapsüllerinde kolonistlerin ve kahramanınızın niteliklerini geliştirebiliyorsunuz. Sağlığınızı yükseltme ve hızlı seyahat bunlardan yalnızca ikisi.

Elbette açık havada yaşamıyorsunuz. Kolonistlerinizi ve kendinizi korumak, güvende hissetmek için bir üs inşa etmeniz gerekiyor. Bazen düşmanlarınız baskın yapabiliyor. Kendinizi korumayı öğrenmeniz gerekiyor. O yüzden koloninizi geliştirin. Baskında yok olmayın.

ss_6c6e2d491ba25a42fc8fc913bc1cce54f035f08f.1920x1080.jpg

Kolonistleriniz süs değil elbet. Zamanı yavaşlatarak kolonistleri komuta edebilirsiniz. Onlara emirler verebilirsiniz. Emirleri düzgün verebilirseniz çok etkili olacaktır. Unrect'te çok daha fazlası var. Bana göre oyunun 10 liraya satılması fazla ama fikrim yakın zamanda değişecek gibi duruyor.

Unutmadan! Oyunun sistem gereksinimlerine buradan, Steam adresine buradan ulaşabilirsiniz! Görüşmek üzere!