Thresh Hakkında Temel Taktikler

hsynpng

Seviye 0
Seviye 0
3 Şubat 2019
46
19:37
0
Credits
0
Thresh Hakkında Temel Taktikler

Hangi Thresh rehberini kullandığınızın bir önemi olmaksızın burada yer alan taktikler daima işe yaramaktadır. Eğer gerçekten iyi bir Thresh oyuncusu olmak istiyorsanız bu temel taktikleri bilmeli ve uygulamaya çalışmalısınız.

Pasif yeteneğinizin ürettiği ruhlar son derece kıymetlidir. Bu ruhları olabildiğince toplamaya çalışmalısınız ancak rakibin sizi kandırmasına izin vermemelisiniz. Dikkatli bir şekilde ruhları toplayın ve şampiyonunuzu daha güçlü bir hale dönüştürün.
Herhangi bir şeye saldırmamanız durumunda bir sonraki normal saldırınız yükseltilmiş hasara sahip olur çünkü pasif özelliğinizin kendine has bir niteliği vardır. Ekranda çıkan kutucuk içerisinde yeşilden sarıya ardından kırmızıya geçiş yapan bir belirteç görürsünüz. Bu belirteç kırmızı olduğu zaman bir sonraki saldırınız maksimum miktarda hasar verir. Ek olarak pasif yeteneğinizin hasarı toplamış olduğunuz ruh miktarına göre değişiklik göstermektedir.
Pasif yeteneğin oluşturduğu ruhların ilki 1 yetenek gücü ve zırh kazandırır. Daha sonraki ruhlar ise her adette 0.01 azalarak devam eder ve minimum 0.5 rakamına kadar düşebilir. 0.5 rakamı 51 dolumda sabitlenir ve size 38.25 ekstra nitelik kazandırır. Yaklaşık olarak 80-100 arası ruh topladığınız zaman seviye 18 olduğunuzda diğer şampiyonların zırh seviyesine ulaşırsınız ve rakamı 119 yaptığınız zaman tüm şampiyonlar arasında en yüksek zırh seviyesine ulaşmış olursunuz.
Thresh’in Q yeteneği eşyaların sunmuş olduğu yavaşlatma gibi etkilerden faydalanabilir. Örneğin, kısaca Rylai olarak adlandırılan eşyanın uyguladığı yavaşlatma etkisini bu yetenekle uygulayabilirsiniz.
Q yeteneği büyü kalkanlarını patlatabilir. Ancak, Morgana’nın uyguladığı kalkanı patlatsa bile yeteneğin etkisi ortadan kaldırılır.
Thresh Q yeteneği ile duvarın arkasındaki bir hedefi yakalarsa duvardan geçerek hedefin yanına gelebilir ancak duvarın arkasındaki hedefi kendisine doğru çekemez.
Thresh’in W yeteneği tarafından oluşturulan fenere tıklayan duvarın arkasındaki dost şampiyonlar duvarın üstünden geçerek Thresh’in yanına gelebilir.
Thresh W yeteneği ile ruhları toplayabilir. Bunu avantaja çevirip ruhları toplayabilirsiniz ancak zamanlamayı iyi ayarlamanız gerekir.
Dost şampiyonlar Thresh’in fenerine ışınlanabilir veya atlanabilir. Bunu stratejik bir avantaj olarak kullanabilirsiniz.
Thresh W yeteneği ile oluşturduğu fenere çok yaklaşırsa fenerin kazandırdığı kalkandan yararlanabilir.
Thresh’in E yeteneği tıpkı Q yeteneğinde olduğu gibi eşyaların uyguladığı yavaşlatma gibi etkilerden faydalanabilir. Bununla birlikte büyü kalkanlarını patlatabilir.
Thresh’in R yeteneği etkilenen rakiplerin hareket hızı 110 değerinin altına düşüremez. Daha detaylı açıklamak gerekirse, rakibin hareket hızı ne olursa olsun uygulanacak olan %99 değerinde yavaşlatma etkisi 110 değerine yaklaştırılır ve bunun altına hiçbir koşulda düşürülemez.