Warface'te favori sınıfın ne?

• Piyade

Kullanılan: 0 0.0%
  • Paramedik

Kullanılan: 1 100.0%
  • Mühendis

• Keskin Nişancı

• Kullanılan toplam oy
    1

Orion

Sunrise.
Sistem Yöneticisi
Seviye 1
9 Aralık 2017
150
85:02
0
Deneyim Puanı
76
.png

8541a679b731d336d42a9b46a355c765_.jpg

Özlediniz mi Warface'i? Oyuna yeni şeyler ekleniyor, biz bu konuları yazarken siz oyunu oynuyor, rütbe atlıyor ve belki acemilerden ustalar kanalına geçiyor yapıyorsunuz. Hayır... Bu yazacaklarımız sadece ustalara geçmiş olanlar için değil. Tüm Warface oyuncuları için.

Bu konumuzda oyundaki 4 sınıftan bahsedeceğiz. Hepsi için küçük taktikler ve püf noktalar göstereceğiz. Konu bitiminde sınıflar hakkında daha bilgili olacaksın. Ve bilgili olunca daha kendine güvenen bir oyuncu olacaksın. Daha iyi oynamak istiyor musun? O zaman devam et...

ss_3af0c05e597d7bc538330c8b3d304f04f02efd40.1920x1080.jpg

SINIFLAR
Bu başlık altında oyundaki sınıfların açıklamaları, taktikleri ve kullanmalarını önerdiğimiz silahları bulacaksınız. Favori sınıfınızı işte bugün, bu konuyu okuduktan sonra belirleyebileceksin...

Piyade Sınıfı
Bu sınıf, çatışmalarda sürekli önlerde bulunması gereken ve iyi bir oyuncuysa gerçekten, çatışmayı takımının lehine çevirebilecek derecede etkili bir sınıftır. Yakın ve orta menzilde etkili olduğu düşüncesindeyiz. Ama gerekirse uzaktaki düşmanları biraz zorlanarak vurabilirler. PvP, PvE ve operasyonların vazgeçilmez sınıflarıdır. Onlar için tavsiye ettiğimiz silah EXAR-H olacaktır. Eğer sprey kontrolü yapabiliyorsanız AK-47 ve ARX 160 ölümcül silahlar olabilir. Eğer sprey yapmadan kullanabileceğiniz ama adam da öldürebileceğiniz bir silah istiyorsanız R16A4 önerimizdir.

Bu sınıflar adam vururken bilinçli olmalıdırlar. Anlık refleks sıkmalar değil, bizzat adamın kafasına ve boyun bölgesine doğru nişan almalıdırlar. Adam vururken birden yatıp vurmaları rakibi çok fena aldatabilir fakat siz yatar pozisyondayken rakip sizin kafanızı daha kolay vurabileceğinden, rakibi bir an önce alt etmeniz hayati önem taşıyor..

Paramedik Sınıfı
Benim favorim olan bu sınıf, yakın menzilde ölümcül bir güce sahiptir ve bu yüzden çoğu oyuncu tarafından pek sevilmeyen bir sınıftır. Özellikle ustalar kanalına geçince artık oda lideri sınıf yasaklayabildiği için genellikle bu sınıf yasaklanır. Yasaklanmayan odalar da vardır. Ben ustalarda rahat rahat oynuyorum bunu. Yasaklandığı zamanlarda ise Piyade alıp AK-47 kullanıyorum. Bu sınıf için silah önerim kesinlikle CV-12 olacaktır. Ben de bu silahı kullanıyorum ve inanılmaz performans gösteriyor. İkinci önerim oyuna yeni eklenen Westerner 1887 olacaktır. Çok estetik ve ölümcül bir performansı var. Ve son önerim ise Fararrm ATF 12. Bu silah 13. seviye olduğunuzda hediye geliyor ve beleşe verildiği süre boyunca KD yükseltebilir ve bol para kazanabilirsiniz.

Bu sınıflar adam vururken devamlı kaymalılar. Ayrıca adamın tam giderken ki yere pusarsa, tabii adamın göremeyeceği şekilde adam tam yürürken dibinden vurabilir. Böylece rahat öldürebilir adamları. Bol bol pusmak yerine aktif oynamalarını ve çokça kez düşmanın üssünü basmaları düşüncesindeyim. Siz iyi oynarsanız zaten takımınız da iyi oynuyor. Düşmanları nişan alarak vurmaya dikkat edin. Bol bol kayarak, yatarak ve zıplayarak adam vurmaya özen gösterin. Özellikle işgal gibi uzun süren modlarda çok fazla öldürme alabilirsiniz. Ben genellikle bu modda 100/20, 60/15 gibi skorlarla gidiyorum. İyi oynarsanız, takımınız da iyi oynar.

Mühendis Sınıfı
Zayıf halka gibi gözükse dahi yine ölümcül bir sınıf olma özelliği taşıyor. Silahı çok hızlı ateş ettiği için diğer sınıflara karşın avantajı bulunuyor. Ayrıca mayınıyla, mayın kurduğu yerden çok uzaklarda olsa dahi yine birilerini öldürebiliyor. Bazen mayın 1, bazen 2 bazen ise 3 - 4 kişiyi öldürebilir. Ayrıca Mühendis sınıfı eğer WX Metasoma Evo gibi +80 hasarlı bir silaha sahipse kaçın ondan. Hasarı yüksek ve çok hızlı sıkan br silah ile tam bir öldürme makinesine dönüşebilir. Yani onun için önerdiğimiz silah WX Metasoma Evo...

Bu sınıf rakiplerinin geliş yoluna gözükmeyecek şekilde veya tam ortalığa mayın koyarak toplu katliamlar yapabilir. Pusmaları iyi olur. Fazla düşman olan yere birden mayın koyarak yine adam öldürebilir. Ve bir adam peşindeyse bir yerde durup, mayın koyabilir ve adam gelince onu öldüreceğim derken mayında patlayabilir. Sabotaj modlarında çok işe yaradığını belirteyim.

Keskin Nişancı Sınıfı
Devamlı pusması, uzaktan oynaması gereken bir sınıftır. Bu sınıfla birinciliğe oynayabileceğinizi pek söyleyemem. Silah konusunda pek bir önerim yok. Hasarı yüksek olsa yeterli olacaktır. Düşmanla yakın menzilde çarpışması gerekirse tabancası ile savaşması gerekecek. Bu yüzden kesinlikle iyi bir tabancaya sahip olmalıdır.

Bu sınıf için taktiğimiz ortalıkta pek gözükmemesi, eklentiler ile silahını iyileştirmesi ve uzaktan pusarak oynaması olacaktır. Düşmanları kafadan vurarak skorunu ve alacağı XP, parayı yükseltebilir.

felix-pedulla-wf-ffa-motel-actionshot-01-final.jpg

Konumuz bu kadardı. Sonraki rehbere kadar hoşça kal!

Tepkiler: SH4D