Yama Nedir? Oyuna Nasıl Entegre Edilir?

Zera

Unknown End,,
Seviye 0
24 Aralık 2017
60
0
0
20
Credits
0


3297808-pes2018_dp1_1.jpg


Yama Nedir?
Yama
, oyunda olmasını istediğiniz bir şeyi oyuna eklemek anlamına gelir. Bu her şey olabilir, örnekleri saymakla bitmez kısacası oyunda gördüğünüz her ayrıntı ya da özelliği yama ile değiştirmeye ya da eklemeye yarar. Bu konuda ise 'Yama Oyuna Nasıl Entegre Edilir?' konusuna değineceğim.

Öncelikle bilgisayarınızda kurulu orijinal ya da korsan oyun fark etmez, oyununuz olmalı. Orijinal, oyuna ücret ödeyerek alınan oyundur. Korsan oyun ise oyun paylaşım platformlarından kaçak olarak paylaşılan oyunlardır. Eğer oyununuz orijinal ise her daim üstündür çünkü, her gün gelen güncellemeler ile oyununuz güncel kalır, bu da işinizi kolaylaştırır. Eğer oyununuz korsan ise, günden güne oyununuz eskimeye başlar ve oyunun yeni güncellemelerini oyuna entegre etmekten bıkarsınız, daha sonra yeni güncellemeleri görmeye alışık olduğunuzdan oyun sizi sıkmaya kadar gider.

Yamanın 2 çeşidi vardır; Oyunu korsan oyun olarak oynayanlar için oyun geliştiricileri güncellemeler yayınlar, bir de kişilerin kendi yaptıkları yamalar vardır. Her ikisini de bilgisayarınıza indirip oyuna entegre etmeniz gerekir. Şimdi ise yamayı oyuna nasıl entegre edeceğimizi öğrenelim.Oyuna Nasıl Entegre Edilir?


Öncelikle her gün paylaşılan güncel ve en iyi yamalar için oyunun kendi yama paylaşım platformu olan siteyi size tanıtmak isterim. Yama platformu için buraya tıklayabilirsiniz. Bu platformda, oyunun güncelleme yamalarını ve kişilerin kendi yaptığı yamaları bulabilirsiniz. Aradığınız bir yama varsa sağ üstteki arama yerine aradığınız yamanın ismini yazarak aratabilirsiniz, eğer yama paylaşılmışsa sonuç olarak karşınıza çıkar eğer çıkmazsa arama motoruna da aratarak aradığınızı bulabilirsiniz, ancak istediğiniz yama olabilir de olmayabilir de.

İndirdiğiniz yama, ne kadar büyük çaplı ise o kadar boyutu da büyük olur, yama indirirken buna dikkat etmelisiniz. İndirdiğiniz yama dosyası, .cpk uzantılı olmalıdır aksi taktirde oyuna entegre olmaz, eğer winRaR arşivi olarak inerse içerisindeki .cpk uzantılı dosyayı masaüstünüze atın.

Masaüstünüze attığınız dosyayı daha sonra, oyunun kısa yoluna sağ tıklayıp 'Dosya Konumunu Aç' tıklayın, gelen bölümde Download adlı bir yeni klasör açın ve dosyayı bu klasörün içerisine sürükleyin. En sonunda DpFileList Generator adlı programı bilgisayarınıza indirip yamayı etkinleştirin, programa buradan ulaşabilirsiniz.

Ve Artık Yama Hazır!

2img_topic_new_feature_1_02_opposition_pes.jpg
 
Son düzenleme: