Oyunpat forumunun kapalı BETA dönemi başladı!

Atabeyi

İmtiyaz Sahibi
Yönetici
İmtiyaz Sahibi
Credits
53
Konu düzeni
Düzen 1
Oyunpat forumu ilk olarak 2017 Aralık ayında hizmet vermeye başladı. O günden itibaren sürekli geliştirme sürecinde olan ve bu süreçten hiç çıkamayan bir forum için gayet iyi işler ortaya koyduk. "oyun forumu" kelimesinde 2 yılı aşkın bir süre boyunca Google'da ilk sırada yer alan bu platformu en baştan dizayn etmeye karar verdik. Bu karar bizim için biraz zordu fakat geride bıraktığımız forumdaki hatalar, uğraşılacak gibi değildi.

Evet, önceki forumu tamamen sıfırladık. Bu da demek oluyor ki tüm veriler silindi. Tertemiz bir sayfa açıyoruz. Her gün saatlerimizi ayırdığımız forumumuzun kategorilerini ve temel ayarlarını bitirdik. Google otoritemiz sayesinde günde 1000'in üzerinde ziyaretçi forumu ziyaret etmekte. Fakat forumu tamamen sıfırladığımız için forumumuzda hiçbir içerik mevcut değil. Bu içerikleri oluştururken, forumu geliştirirken bir kapalı BETA süreci başlatalım istedik. Aslında açtığımız tüm forumlarda bu kapalı BETA olayını uyguluyoruz ve oldukça da yararlı oluyor. Bu süreç sayesinde platformumuzu çok daha hızlı ve etkili geliştirme şansı elde ediyoruz. Bizlere bu şansı tanıyan/tanıyacak olan herkese de şimdiden teşekkür ediyorum.

Türkiye'nin yeni nesil oyun forumu etiketi ile hayata geçecek olan Forum Oyunpat artık "Kapalı BETA" sürümü ile sizlerle! Oyun sektöründeki "forum" eksikliğini kapatmak ve "forum" anlayışına yeni bir boyut getirmek amacıyla yola çıktığımız bu platformda şimdilik sadece özel olarak davet ettiğimiz "Erken Dönem Destekçisi" kullanıcılarımız bizlere eşlik edecekler. Aktif olarak oyunculardan oluşan Erken Dönem Destekçisi kullanıcılarımız ile bu platformu etkili bir şekilde geliştireceğimize inanıyoruz.

Forumumuza daha önceden kayıt olanlar, detaylıca incelediklerinde fark edeceklerdir ki kategorilerimizi baştan sona yeniledik. Kategorilerimizi detaylıca incelediğimizde çok fazla gereksiz kategoriye yer verdiğimizi keşfettik. Forumumuzdaki kategori sistemini, kafa karışıklığını en aza indirmek ve aradığını bulma deneyimini en yükseğe çıkarmak amacıyla, titizlikle tasarladık. Alışılagelmiş iç içe kategori sistemini tamamen reddederek, kullanıcılar için en iyi deneyimi tasarladık. Diğer forumlardaki gibi karmaşaya, kategoriception krizlerine son!

Tema ile ilgili de biraz konuşmam gerekirse, şu an için Yugodi O teması geliştirilene dek hazır temalar kullanacağız. Yugodi O teması kullanılmaya hazır olduğunda kapalı BETA üyelerimiz için, yani Erken Dönem Destekçisi kullanıcılarımız için aktifleştireceğiz. Tema ile ilgili de önerilerinizi bu süreç içerisinde bizlere rahatlıkla ulaştırabilirsiniz.

Reklam yok! Evet, yeni açılan foruma reklam mı alınır ki zaten demeyin. Çünkü "reklam yok" ifadesi değerli Erken Dönem Destekçisi kullanıcılarımız için ömür boyu geçerlidir. Evet, yanlış duymadınız. Erken Dönem Destekçisi kullanıcılarımıza ömür boyu reklamsız (oldukça uzun bir süre :p) bir forum vaat ediyoruz. Kapalı BETA sürecine kayıt olamayan kullanıcılarımız da üzülmesinler. Zırt pırt bildirim reklamları atarak veya forumu kullanmaz hale getirecek onlarca amaçsız reklam yerleştirerek sizlere forumu zehir etmeyeceğimizin sözünü daha ilk günden, ilk konumuzdan veriyoruz. Kullanıcı deneyimi, bizim için her şeyden önemli bir faktördür. Peki bu forum nasıl kazanacak, bunca gideri nasıl karşılayacağız? Onların tamamını da düşündük, merak etmeyin.

Ayrıca Erken Dönem Destekçisi kullanıcılarımız için bir de özel rozet düşündük. Detayları BETA süreci boyunca düşünmeye devam edeceğiz. Siz değerli kullanıcılarımızın da fikirleri bizler için oldukça önemli.

Bu arada, foruma oldu da bir davetiye ile kayıt olarak Erken Dönem Destekçisi oldunuz. Foruma kayıt olmanız, sizin BETA süreci boyunca Erken Dönem Destekçisi kalacağınızı garantilemez. Bu platformu deneyimlemek isteyen kişiler olduğu sürece, yeni kişilere şans vermeye devam edeceğiz. Tabii bunu da aktifliğe ve Erken Dönem Destekçisi kullanıcılarımızın bizlere yaptıkları geri dönüşlere göre yapacağız. Eğer aktif olarak forumda vakit geçirmiyor ve kapalı BETA sürecinin iyileşmesi adına bizlerle birlikte hareket etmiyorsanız, Erken Dönem Destekçisi ünvanını sizlerden almak durumunda kalabiliriz.

Evet, konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum açıkçası. Umarım siz oyunseverlere oyun etkinliklerinin, yardımlaşmanın, faydalı içeriklerin, rehberlerin ve eğlencenin bol olduğu bir forum sunabiliriz. Platform ile ilgili önerilerinizi hemen buradan yapabileceğiniz gibi gördüğünüz hataları da buradan bizlere ulaştırabilirsiniz.

Sevgiler,
 
Üst